Przejdź do treści

>>> Nagrody im. Jana Machulskiego

reżyseria Jakub Wenda
16 min | Warszawska Szkoła Filmowa | Polska 2022

TAM, GDZIE PŁACZĄ PTAKI

Czternastoletni Szymon mieszka w nadmorskiej wsi. Chłopiec przeżywa jeden z burzliwszych etapów w życiu – okres dojrzewania. Wakacje spędza na podróżowaniu palcem po globusie, szukając safari, spacerowaniu po plaży czy na spotkaniach ze znajomymi. Monotonne życie chłopca zakłóca niespodziewana wizyta przyjaciela z dzieciństwa. Od tego momentu w Szymonie uwalnia się myśl o eksplorowaniu swojej seksualności. Zwykłe spotkanie na klifie przeradza się w jego pierwszy wakacyjny romans.


Nominacje do Nagrody im. Jana Machulskiego:

Szymon Jarząbek

Student III roku realizacji obrazu w Warszawskiej Szkole Filmowej. Twórca zdjęć m.in. do filmów: Pogrzebanie (reż. Jerzy Czachowski), Gdy byłeś młody, chodziłeś, gdzie chciałeś (reż. Olga Bejm), O Mamo! (reż. Jan Gruszka), Syzyfy (reż. Jan Gruszka). Przed rozpoczęciem nauki w szkole filmowej współtworzył AKRF FOSA we Wrocławiu. Nagrodzony na SFS Film Fest w Santa Fe Springs 2022 oraz na Małym Festiwalu Filmów Polskich TOSIEK w Skierniewicach 2023.

Borys Otawa

Siedemnastoletni aktor zadebiutował w 2022 roku. Zagrał w pełnometrażowym filmie Algorytmika (reż. Marcin Piotrowski). Pojawił się też m.in. w serialach Komisarz Alex (reż. zbiorowa) czy Behawiorysta (reż. Łukasz Palkowski, Marek Wróbel). Z Jakubem Wendą po raz pierwszy współpracował przy etiudzie W domu nie rozmawiamy.

>>> REZERWACJA MIEJSC

Bezpłatne wejściówki można rezerwować online na stronie internetowej Kina Atlantic lub odbierać osobiście w kasach kina.

Dystrybucja wejściówek rozpoczyna się:

  • online – o godz. 10.00 w dniu poprzedzającym dany seans,
  • w kasach kina Atlantic – w godzinach otwarcia kina, również od dnia poprzedzającego dany seans.

Widzów prosimy o punktualne przybycie. Po rozpoczęciu seansu zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia osób nieposiadających wejściówek.

>>> PROGRAM

>>> KALENDARIUM