Przejdź do treści

>>> FILMY MagdalenY Juszczyk
„POLACY DONBASU” I „WIARA. NADZIEJA. MIŁOŚĆ”

POLACY DONBASU

reżyseria Magdalena Juszczyk

Film dokumentalny opowiadający o osobistych doświadczeniach pani Stelli Nesterowej oraz historii jej rodziny, która została ewakuowana z Donbasu na początku wojny w Ukrainie w 2015 roku. Film został nakręcony pod koniec 2021 roku, przed bezpośrednią inwazją Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022.


WIARA. NADZIEJA. MIŁOŚĆ

reżyseria Magdalena Juszczyk

Zrealizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego film dotyka spraw związanych z Ukrainą, polskością w Ukrainie i wojną. W 2015 i 2016 roku w wyniku konfliktu na ziemiach wschodniej Ukrainy Polacy zamieszkujący tereny Doniecka, Ługańska i Mariupola zwrócili się z apelem do państwa polskiego o pomoc. Rząd Rzeczpospolitej Polskiej zdecydował się przeprowadzić ewakuację. Do Polski przybyło wówczas około trzystu osób. Projekt obejmuje działania związane z dokumentowaniem śladów polskiej historii oraz losów Polaków powracających ze wschodniej Ukrainy.

>>> REZERWACJA MIEJSC

Bezpłatne wejściówki można rezerwować online na stronie internetowej Kina Atlantic lub odbierać osobiście w kasach kina.

Dystrybucja wejściówek rozpoczyna się:

  • online – o godz. 10.00 w dniu poprzedzającym dany seans,
  • w kasach kina Atlantic – w godzinach otwarcia kina, również od dnia poprzedzającego dany seans.

Widzów prosimy o punktualne przybycie. Po rozpoczęciu seansu zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia osób nieposiadających wejściówek.

>>> PROGRAM

>>> KALENDARIUM