>>> BAFTA SHORTS

O czym opowiadają młodzi twórcy z Wielkiej Brytanii? Jak postrzegają rzeczywistość w dobie Brexitu? Czy współczesne problemy Brytyjczyków mogą przypominać nasze zmagania? Pokaz filmów krótkometrażowych sygnowanych logiem Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych przygotowaliśmy wraz z British Council.

W kategoriach British Short Film i British Short Animation podczas EE British Academy Film Awards nagradzane są innowacyjne i eksperymentalne krótkometrażowe filmy fabularne oraz animacje.

Blok składa się z:

73 COWS
reż.: Alex Lockwood 
15’

Hodowca bydła walczy z sumieniem za każdym razem, gdy zabiera swoje krowy na ubój. Wie, że musi coś zmienić.

BACHELOR, 38
reż.: Angela Clarke 
16’

Niekończąca się historia miłosna mężczyzny w Londynie.

THE BLUE DOOR
reż.: Paul Taylor 
9’

Miła i troskliwa pielęgniarka, Clare, otwiera drzwi do swojej nowej pracy. Może niektórych drzwi lepiej nie otwierać?

WALE
reż.: Barnaby Blackburn 
20’

Czy da się jeszcze zacząć „na świeżo” w tak zgniłym świecie?

MARFA
reż.: Greg Mcleod, Myles Mcleod
8’

Egzystencjalna podróż do miasteczka w Zachodnim Teksasie.

ROUGHHOUSE
reż.: Jonathan Hodgson 
16’

Kiedy trzech przyjaciół spotyka charyzmatycznego nieznajomego, ich wzajemna lojalność zostaje zerwana, co prowadzi do przerażających konsekwencji.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

British Council

British Council jest międzynarodową organizacją zajmującą się stosunkami kulturalnymi i możliwościami kształcenia w Wielkiej Brytanii, współpracującą z ponad 100 krajami na całym świecie. Sztuka jest kamieniem węgielnym misji British Council polegającej na tworzeniu przyjaznej wiedzy i zrozumienia między mieszkańcami Wielkiej Brytanii i całego świata.

britishcouncil.org/film

BAFTA

British Academy of Film and Television Arts (BAFTA) jest wiodącą na świecie organizacją charytatywną zajmującą się sztukami niezależnymi. Oprócz ceremonii wręczania nagród, BAFTA prowadzi całoroczny, międzynarodowy program wydarzeń i inicjatyw edukacyjnych, który oferuje unikalny dostęp do jednych z najbardziej inspirujących talentów na świecie poprzez warsztaty, kursy mistrzowskie, stypendia, wykłady i programy mentorskie w Wielkiej Brytanii, USA i Azji.

bafta.org

MOJE eKINO.PL