Przejdź do treści

>>> Nagrody im. Jana Machulskiego

reżyseria Marcin Kluczykowski
26 min | Szkoła Filmowa w Łodzi | Polska 2021

SZEREG SYCZĄCY

Anna jest cenioną logopedką. Wiedzie ułożone, ciche życie ze swoim mężem. Pewnego dnia w jej gabinecie pojawia się pacjentka, która narusza rutynę jej codzienności.


Nominacje do Nagrody im. Jana Machulskiego:

Marcin Kluczykowski

Student reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi. W 2020 roku obronił doktorat na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu. Autor krótkometrażowych filmów (m.in. Uczta duchowa, Niech mnie pani posłucha) i teledysków. Okazjonalnie aktor (Warszawa, Holandia, reż. Ming-Wei Chiang). Zajmuje się również animacją kulturalną oraz projektami aktywizującymi społeczności lokalne. Laureat m.in. Grand Prix Papaya Young Directors 2021, Nagrody Głównej „Offelia” w kategorii fabuła na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Amatorskich i Niezależnych „Offeliada” w Gnieźnie 2021, Brązowego Grona na Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie 2022.

Małgorzata Witkowska

Aktorka Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Współpracuje z warszawskimi Teatrem Studio, Teatrem Powszechnym, z Komuną Warszawa, a także z Wrocławskim Teatrem Pantomimy. Wykładowczyni Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Zagrała ponad sto ról teatralnych, współpracując m.in. z Mają Kleczewską, Eweliną Marciniak, Wojciechem Farugą, Michałem Borczuchem, Janem Klatą i Pawłem Łysakiem. Laureatka nagród i wyróżnień teatralnych. Występowała m.in. w filmach Supernova (reż. Bartosz Kruhlik), Cudowne życie (reż. Błażej Grzechnik) oraz w produkcjach krótkometrażowych i studenckich. Za rolę Matki w Adaptacji (reż. Bartosz Kruhlik) otrzymała nagrody dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych FESTICINI w Sao Paulo 2016 oraz na Frame by Sound Festival w Santo Domingo 2017.

Marianna Gierszewska

Autorka, aktorka, mówca. Urodzona 1996 roku w Krakowie, zagrała m.in. w takich produkcjach jak: Pułapka reż. Ł. Palkowski, A.Panek czy Rojst reż. J. Holoubek. Marianna wielokrotnie współpracowała także z młodymi studentami Łódzkiej Szkoły Filmowej (PWSFTViT), wspierając ich niezależne, krótkometrażowe projekty artystyczne. Oprócz aktorstwa zajmuje się także pisaniem. W 2022 roku, ukazała się jej pierwsza książka Być tak naprawdę, która już po dwóch tygodniach od premiery uzyskała status bestselleru. 

>>> REZERWACJA MIEJSC

Bezpłatne wejściówki można rezerwować online na stronie internetowej Kina Atlantic lub odbierać osobiście w kasach kina.

Dystrybucja wejściówek rozpoczyna się:

  • online – o godz. 10.00 w dniu poprzedzającym dany seans,
  • w kasach kina Atlantic – w godzinach otwarcia kina, również od dnia poprzedzającego dany seans.

Widzów prosimy o punktualne przybycie. Po rozpoczęciu seansu zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia osób nieposiadających wejściówek.

>>> PROGRAM

>>> KALENDARIUM