Przejdź do treści

>>> Nagrody im. Jana Machulskiego

reżyseria Joanna Rój
22 min | Studio Munka Stowarzyszenia Filmowców Polskich | Polska 2022

SEN WUJKA VAKHO

W opuszczonej wiosce położonej w wysokich górach Kazbegi mieszka starszy człowiek, Vakho. Mężczyzna wiedzie skromny żywot, a jego jedynymi towarzyszami są kozy, których wypasanie stało się codziennym rytuałem. Bohatera prześladuje wspomnienie proroczego snu, zapowiadającego tragiczne wydarzenia, za które bohater karze się odosobnieniem.


Nominacje do Nagrody im. Jana Machulskiego:

Sandro Wysocki

Gruzińsko-polski reżyser i operator urodzony w Tbilisi w Gruzji. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Pracował jako autor zdjęć przy wielu filmach krótkometrażowych i serialach telewizyjnych. Jego film dyplomowy Deportacja (2018) był pokazywany na wielu festiwalach. Pod koniec 2022 roku otrzymał dofinansowanie na swój nadchodzący film Pieśń imigrantów (2023) od Gruzińskiego Narodowego Centrum Filmowego (GNFC). Projekt jest obecnie w fazie rozwoju.

>>> REZERWACJA MIEJSC

Bezpłatne wejściówki można rezerwować online na stronie internetowej Kina Atlantic lub odbierać osobiście w kasach kina.

Dystrybucja wejściówek rozpoczyna się:

  • online – o godz. 10.00 w dniu poprzedzającym dany seans,
  • w kasach kina Atlantic – w godzinach otwarcia kina, również od dnia poprzedzającego dany seans.

Widzów prosimy o punktualne przybycie. Po rozpoczęciu seansu zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia osób nieposiadających wejściówek.

>>> PROGRAM

>>> KALENDARIUM