Przejdź do treści

>>> Nagrody im. Jana Machulskiego

reżyseria Klaudia Folga
27 min | Szkoła Filmowa w Łodzi | Polska 2023

PIEŚŃ HUMBAKÓW

Życie Marka aptekarza to film klasy B. Gdy w aptece pojawia się piękna dziewczyna z opryszczką, bohater ucieka w świat fantazji. Zaczyna reżyserować swoje życie jako wielkie artystyczne kino, w którym on sam jawi się jako omnipotentny twórca. Jednak granica między rzeczywistością a fikcją zaczyna się niebezpiecznie zacierać. Czy Marek zdoła wydobyć się z próżni egzystencjalnej?


Nominacje do Nagrody im. Jana Machulskiego:

Klaudia Folga

Reżyserka oraz scenarzystka. Absolwentka Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej w Szkole Filmowej w Łodzi. Wcześniej studiowała filologię klasyczną na UW. Zadebiutowała dokumentem Factorial Juggling, który miał premierę podczas WFF 2022, zdobywając nagrodę FIPRESCI. Autorka krótkometrażowych filmów fabularnych oraz dokumentalnych. Ostatni z nich, Jaskinia żółwi, był pokazywany na wielu festiwalach w Polsce i na świecie.

Paweł Madaliński

Absolwent montażu filmowego PWSFTviT w Łodzi. Montażysta filmów krótkometrażowych oraz teledysków. W wolnej chwili filmowiec, twórca filmów deskorolkowych oraz założyciel siano.skate – łódzkiej marki deskorolkowej.

Maja Pankiewicz

Na stałe aktorka Teatru Studio w Warszawie. Wielokrotnie nagradzana za osiągnięcia teatralne. Na dużym ekranie zadebiutowała główną rolą w filmie Eastern (reż. Piotr Adamski), za którą otrzymała Nagrodę za odkrycie aktorskie na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, a na małym ekranie w serialu TVN Szóstka (reż. Kinga Dębska). Obecnie można ją zobaczyć w serialach Warszawianka (reż. Jacek Borcuch) i Morderczynie (reż. Kristoffer Rus). Na 2024 rok przewidziana jest premiera filmu Innego końca nie będzie (reż. Monika Majorek), gdzie Maja wciela się w główną rolę Oli.

>>> REZERWACJA MIEJSC

Bezpłatne wejściówki można rezerwować online na stronie internetowej Kina Atlantic lub odbierać osobiście w kasach kina.

Dystrybucja wejściówek rozpoczyna się:

  • online – o godz. 10.00 w dniu poprzedzającym dany seans,
  • w kasach kina Atlantic – w godzinach otwarcia kina, również od dnia poprzedzającego dany seans.

Widzów prosimy o punktualne przybycie. Po rozpoczęciu seansu zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia osób nieposiadających wejściówek.

>>> PROGRAM

>>> KALENDARIUM