Przejdź do treści

>>> Międzynarodowy Konkurs KRÓTKOMETRAŻOWYCH FILMÓW FABULARNYCH

reżyseria Mara Tamkovich
14 min | Wajda Studio | Polska 2022

NA ŻYWO

Pokojowe manifestacje w Mińsku zostają brutalnie spacyfikowane przez milicję. Dziennikarki niezależnej białoruskiej telewizji jako jedyne prowadzą transmisję z przebiegu wydarzeń. Gdy zostają namierzone przez milicyjny dron, stają przed dramatycznym wyborem. Fabuła inspirowana prawdziwą historią Kateriny Bakhvalovej i Darii Chultsovej z Belsat TV.


Mara Tamkovich

Reżyserka, scenarzystka i dziennikarka urodzona w Mińsku. Jest absolwentką kursu Development Lab w Szkole Wajdy, a wcześniej pracowała jako dziennikarka w Biełsat TV. Otrzymała stypendium Fundacji Kyoto-Kraków Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz-Wajdy, a także nagrodę She’s Mercedes. Jej film Córka był jednym z najczęściej pokazywanych i nagradzanych polskich filmów krótkometrażowych 2018 roku.

>>> REZERWACJA MIEJSC

Bezpłatne wejściówki można rezerwować online na stronie internetowej Kina Atlantic lub odbierać osobiście w kasach kina.

Dystrybucja wejściówek rozpoczyna się:

  • online – o godz. 10.00 w dniu poprzedzającym dany seans,
  • w kasach kina Atlantic – w godzinach otwarcia kina, również od dnia poprzedzającego dany seans.

Widzów prosimy o punktualne przybycie. Po rozpoczęciu seansu zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia osób nieposiadających wejściówek.

>>> PROGRAM

>>> KALENDARIUM