Przejdź do treści

>>> Nagrody im. Jana Machulskiego

reżyseria Natasza Parzymies
24 min | Warszawska Szkoła Filmowa | Polska 2023

MOJE STARE

Energiczna Zofia i chora na Alzheimera Ania w tajemnicy przed wszystkimi wyruszają w ostatnią wspólną podróż. Zmuszone są zatrzymać się w zajeździe, w którym trwa wesele. Tam do kobiet wracają uczucia sprzed lat. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że poszukuje ich spanikowana córka Ani, która uważa, że jakaś obca kobieta porwała jej matkę z domu starców.


Nominacje do Nagrody im. Jana Machulskiego:

Natasza Parzymies

Ma dwadzieścia trzy lata i jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Filmowej. Rozgłos przyniósł jej opowiadający o burzliwym uczuciu dwóch dziewczyn serial Kontrola, który stworzyła, napisała i wyreżyserowała, będąc jeszcze na studiach. Za pierwszy sezon otrzymała m.in. nominację do O!Lśnień 2021 w kategorii serial. Jest również twórczynią, reżyserką i współscenarzystką miniserialu Random, czyli pierwszego polskiego serialu łączącego w sobie słuchowisko i film. Projekt otrzymał dwie złote statuetki Effie.

Alicja Sokół

Absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej. Laureatka nagrody im. Lucjana Bokińca za film Mój brat rybak na FPFF w Gdyni 2021. Współscenarzystka czwartego sezonu Kontroli i serialu Random.

Dorota Pomykała

Aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. W 1979 roku ukończyła PWST w Krakowie i w tym samym roku zadebiutowała w wieczorze poetyckim „Jan Kochanowski” w Starym Teatrze w Krakowie, na deskach którego występuje do dziś. Zagrała w wielu filmach. Za rolę w Urodzinach Kaja (reż. Lone Scherfig) otrzymała w 1991 roku nagrodę Duńskiej Akademii Filmowej. Laureatka Orła za najlepszą główną rolę kobiecą w filmie Kobieta na dachu (reż. Anna Jadowska).

Ignacy Kiełczewski

Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej. Pracował m.in. na planach filmów Teściowie i Kraj. Współautor zdjęć do serialu Kontrola.

>>> REZERWACJA MIEJSC

Bezpłatne wejściówki można rezerwować online na stronie internetowej Kina Atlantic lub odbierać osobiście w kasach kina.

Dystrybucja wejściówek rozpoczyna się:

  • online – o godz. 10.00 w dniu poprzedzającym dany seans,
  • w kasach kina Atlantic – w godzinach otwarcia kina, również od dnia poprzedzającego dany seans.

Widzów prosimy o punktualne przybycie. Po rozpoczęciu seansu zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia osób nieposiadających wejściówek.

>>> PROGRAM

>>> KALENDARIUM