Przejdź do treści

>>> MASTERCLASS – Szkoła Filmowania (10. edycja)

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy (Al. Ujazdowskie 20)
ŚRODA (22 listopada 2023), 19:30 – 21:00

TRUST ME, I’M A DIRECTOR!
Współpraca pomiędzy reżyserem a scenarzystą

masterclass

ekspert PAWEŁ MAŚLONA
prowadzenie ŁUKASZ ADAMSKI

Paweł Maślona

Reżyser i scenarzysta. Ukończył politologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz reżyserię w Szkole Filmowej w Katowicach. Autor nagradzanych filmów krótkometrażowych „Tylko dla obłąkanych” i „Magma”. Współautor scenariusza filmu „Demon” Marcina Wrony. Reżyser jednego z najbardziej spektakularnych debiutów polskiego kina ostatnich lat, czyli „Ataku Paniki”, który został zakwalifikowany do konkursu głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlovych Warach. Po głośnym debiucie, Paweł został nominowany do Paszportów „Polityki” i do Orłów w kategorii Odkrycie Roku. Jego najnowszy film – Kos został nagrodzony na 48. FPFF Złotymi Lwami i uhonorowany w 8 innych kategoriach.


Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy (Al. Ujazdowskie 20)
CZWARTEK (23 listopada 2023), 12:30 – 14:00

JAK ŚWIADOMIE POSŁUGIWAĆ SIĘ URZĄDZENIEM DO REJESTRACJI OBRAZU?

warsztat

prowadzenie: ANDRZEJ WOLF

Andrzej Wolf

Wykładowca akademicki w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ukończył Wydział Operatorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Współpracował z wieloma uznanymi reżyserami m.in. Andrzejem Wajdą, Januszem Zaorskim, Janem Kidawą-Błońskim, Robertem Glińskim. Autor programów z zakresu edukacji filmowej. W 2008 roku został uhonorowany Nagrodą Specjalną Polskiego Kina Niezależnego za całokształt działań na rzecz młodego kina w Polsce. Zrealizował zdjęcia do ponad 60 filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali telewizyjnych oraz spektakli TV m.in. „Syberiady polskiej” Janusza Zaorskiego, „Fali” Piotra Łazarkiewicza, „Trzy stopy nad ziemią” Jana Kidawy-Błońskiego czy wyreżyserowanej przez siebie „Historii Ireny Sendlerowej”.


Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy (Al. Ujazdowskie 20)
CZWARTEK (23 listopada 2023), 19:30 – 21:00

WE’RE IN THIS TOGETHER.
Miejsce scenarzysty w ekipie filmowej

masterclass

ekspertka KAJA KRAWCZYK-WNUK
prowadzenie ŁUKASZ ADAMSKI

Kaja Krawczyk-Wnuk

Reżyser i scenarzysta. Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz produkcji filmowej i telewizyjnej w PWSFTviT w Łodzi. Członkini Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. Główna scenarzystka serialu „Prawo Agaty” i producentka pierwszego polskiego serialu HBO- „Bez tajemnic”. Współscenarzystka filmu „Polot”, wyróżnionego w konkursie Script Pro w 2018 roku. Autorka scenariusza adaptowanego do „Żeby nie było śladów”Jana P. Matuszyńskiego (na podstawie reportażu Cezarego Łazarewicza), prezentowanego w konkursie głównym festiwalu w Wenecji i nagrodzonego Srebrnymi Lwami w Gdyni. Laureatka pierwszej edycji konkursu festiwalu Script Fiesta na najlepszy scenariusz polskiego filmu fabularnego.


Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy (Al. Ujazdowskie 20)
PIĄTEK (24 listopada 2023), 11:00 – 12:30

THE EDITOR READS THE SCRIPT.
Co montażysta może wnieść do scenariusza filmowego?

masterclass

ekspertka MAGDALENA CHOWAŃSKA
prowadzenie ŁUKASZ ADAMSKI

Magdalena Chowańska

Montażystka filmowa. Absolwentka organizacji produkcji filmo­wej i telewizyjnej na WRiTV UŚ w Katowicach oraz montażu filmowego w PWSFTviT w Łodzi. Członkini PAF, Europejskiej Akademii Filmowej oraz PSM. Zrealizowała wiele nagradzanych filmów krótkometrażowych, fabularnych i seriali (Sexify, Infamia, Gang Zielonej Rękawiczki, 1670). W 2015 roku zade­biutowała pełnometrażowym filmem Baby Bump (reż. Kuba Czekaj). Znana jest m.in. z pracy przy takich filmach jak: Supernova (reż. Bartosz Kruhlik), Ciemno, prawie noc (reż. Borys Lankosz), W lesie dziś nie zaśnie nikt II (reż. Bartosz M. Kowalski), Ostatni komers (reż. Dawid Nickel) oraz Inni ludzie (reż. Aleksandra Terpińska), który przyniósł jej indywidualną nagrodę za najlepszy montaż na FPFF w Gdyni 2021 i nominację do Orła.


Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy (Al. Ujazdowskie 20)
PIĄTEK (24 listopada 2023), 19:30 – 21:00

THE WORDS BECOME FLESH.
Praca ze scenariuszem filmowym z perspektywy aktora

masterclass

ekspertka LENA GÓRA
prowadzenie ŁUKASZ ADAMSKI

Lena Góra

Aktorka, filmowczyni. Współscenarzystka filmu Roving Woman (2022, reż. Michał Chmielewski), którego producentem wykonawczym był Wim Wenders. Film miał premierę na Festiwalu Filmowym Tribeca 2022. Zagrała w nim główną rolę u boku nominowanego do Oscara Johna Hawkesa. Jej debiut scenariuszowy Imago (2023, reż. Olga Chajdas), nagrodzony podczas MFF w Cannes 2019 (Kieślowski ScripTeast Special Mention), został zaprezentowany na MFF w Karlowych Warach 2023 i otrzymał prestiżową nagrodę FIPRESCI. Aktorka gra w nim wokalistkę trójmiejskiej sceny alternatywnej Elę „Malwinę” Górę. Film zdobył również Srebrne Lwy, a artystka otrzymała nagrodę indywidualną za główną rolę kobiecą na FPFF w Gdyni 2023. Wystąpiła również w nowym horrorze Bernarda Rose’a pt. Traveling Light u boku Stephena Dorffa i Danny’ego Hustona. Polskim widzom znana z superprodukcji CANAL+ pt. Król (2020–, reż. Jan P. Matuszyński), filmu Święty (2023, reż. Sebastian Buttny) oraz oryginalnej produkcji Netflix pt. Noc w przedszkolu (2022, reż. Rafał Skalski).

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

>>> REZERWACJA MIEJSC

Bezpłatne wejściówki można rezerwować online na stronie internetowej Kina Atlantic lub odbierać osobiście w kasach kina.

Dystrybucja wejściówek rozpoczyna się:

  • online – o godz. 10.00 w dniu poprzedzającym dany seans,
  • w kasach kina Atlantic – w godzinach otwarcia kina, również od dnia poprzedzającego dany seans.

Widzów prosimy o punktualne przybycie. Po rozpoczęciu seansu zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia osób nieposiadających wejściówek.

>>> PROGRAM

>>> KALENDARIUM