Przejdź do treści

>>> Nagrody im. Jana Machulskiego

reżyseria Zofia Kowalewska
21 min | Szkoła Filmowa w Łodzi | Polska 2022

KOT

Córka przyjeżdża do mieszkania ojca, żeby pod jego nieobecność nakarmić kota i podlać kwiaty. Zwierzak jednak rozrabia, a nastolatka odkrywa skrywaną przed nią tajemnicę, która zmieni jej życie. Jaką rolę odegra w tym wszystkim nieco wścibska, choć życzliwa sąsiadka? Prosta i szczera historia o nastoletnim buncie, samotności i potrzebie bliskości, skrywanych za woalem kłamstw i wymówek.


Nominacje do Nagrody im. Jana Machulskiego:

Zofia Kowalewska

Absolwentka reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Reżyserka głośnego dokumentu Więzi, który zdobył ponad czterdzieści nagród na festiwalach w kraju i za granicą (m.in. na KFF, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych IDFA w Amsterdamie czy na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Animowanych w Lipsku) i znalazł się na tzw. krótkiej liście dziesięciu filmów mających szansę na nominację do Oscara. Jej najnowszy dokument Tylko wiatr pokazywany był premierowo na KFF i Kanadyjskim Międzynarodowym Festiwalu Dokumentów Hot Docs w Toronto. Laureatka Talentu Trójki w kategorii film, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kamil Grzybowski

Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi ze specjalizacją montaż filmowy. Montażysta filmów fabularnych i dokumentalnych, seriali telewizyjnych i innych krótkich form audiowizualnych. Zadebiutował w 2021 roku, pracując przy filmie Wszystkie nasze strachy (reż. Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt), który miał swoją premierę na FPFF w Gdyni i został uhonorowany Złotymi Lwami.

>>> REZERWACJA MIEJSC

Bezpłatne wejściówki można rezerwować online na stronie internetowej Kina Atlantic lub odbierać osobiście w kasach kina.

Dystrybucja wejściówek rozpoczyna się:

  • online – o godz. 10.00 w dniu poprzedzającym dany seans,
  • w kasach kina Atlantic – w godzinach otwarcia kina, również od dnia poprzedzającego dany seans.

Widzów prosimy o punktualne przybycie. Po rozpoczęciu seansu zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia osób nieposiadających wejściówek.

>>> PROGRAM

>>> KALENDARIUM