Przejdź do treści

>>> Nagrody im. Jana Machulskiego

reżyseria Marcin Lesisz
30 min | Studio Munka Stowarzyszenia Filmowców Polskich | Polska 2022

KONIKI NA BIEGUNACH

Niepełnosprawna umysłowo Ewa, by przepracować traumy i pełną skrywanych żali więź z matką, tworzy lalki oraz snuje bajkowe opowieści, czerpiące z jej niebajkowej biografii. Sekwencje animowane dają wgląd w jej bogatą wyobraźnię i sposób patrzenia na chorobę.


Nominacje do Nagrody im. Jana Machulskiego:

Marcin Sucharski

Montażysta filmowy, członek PSM, autor montażu wielu nagradzanych filmów w kraju i za granicą. Doktor sztuki, absolwent montażu filmowego PWSFTviT w Łodzi, gdzie obecnie wykłada na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej. Muzyk z zamiłowania. Autor muzyki do dwóch filmów pełnometrażowych: Magdalena (reż. Filip Gieldon), za którą otrzymał nominację do nagrody Grand Prix Komeda 2022, oraz Bezdroża (reż. Mikael Lypinski). W lutym 2023 roku wydał swój debiutancki album muzyczny Kilka kroków w głąb albo Musica Mundana. Płyta ukazała się nakładem wytwórni Requiem Records.

Marcin Lesisz

Absolwent kierunku operatorskiego w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach. Jego autorski film Goran the Camel Man był prezentowany na festiwalach w kraju i za granicą, zdobywając wiele nagród. Producent oraz autor zdjęć do krótkometrażowego filmu fabularnego Rykoszety. Pracował również jako autor zdjęć oraz operator kamery przy spotach, filmach dokumentalnych, reportażach i serialach telewizyjnych dla stacji TVN, Canal+ i TVP.

>>> REZERWACJA MIEJSC

Bezpłatne wejściówki można rezerwować online na stronie internetowej Kina Atlantic lub odbierać osobiście w kasach kina.

Dystrybucja wejściówek rozpoczyna się:

  • online – o godz. 10.00 w dniu poprzedzającym dany seans,
  • w kasach kina Atlantic – w godzinach otwarcia kina, również od dnia poprzedzającego dany seans.

Widzów prosimy o punktualne przybycie. Po rozpoczęciu seansu zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia osób nieposiadających wejściówek.

>>> PROGRAM

>>> KALENDARIUM