Przejdź do treści

>>> Międzynarodowy Konkurs KRÓTKOMETRAŻOWYCH FILMÓW FABULARNYCH

reżyseria João Gonzalez
14 min | COLA Animation, Wildstream, Royal College of Art |
Portugalia, Wielka Brytania, Francja 2022

ICE MERCHANTS

Każdego dnia ojciec i syn skaczą ze spadochronem z ich wiszącej nad ziemią, przymocowanej do klifu chłodni, aby udać się do odległej wioski na ziemi i sprzedać lód, który codziennie produkują.


João Gonzalez

Portugalski reżyser filmowy, animator, ilustrator i muzyk z klasycznym wykształceniem pianistycznym. Stypendysta Fundacji Calouste Gulbenkiana. Ukończył studia licencjackie w ESMAD (Portugalia) oraz studia magisterskie w Royal College Art (Wielka Brytania). W tych instytucjach nakręcił dwa wielokrotnie nagradzane filmy –  Nestor i The Voyager. W 2022 roku został pierwszym portugalskim twórcą filmów animowanych nagrodzonym na MFF w Cannes, zdobywając Nagrodę Jury dla najlepszego filmu krótkometrażowego w konkursie podczas Tygodnia Krytyki za film Ice Merchants, który stał się również pierwszym portugalskim filmem nominowanym do Oscara. W twórczości wykorzystuje swoje muzyczne wykształcenie, zawsze przyjmując rolę kompozytora, a czasem instrumentalisty w reżyserowanych przez siebie filmach, czasami nadając im charakter występów na żywo.

>>> REZERWACJA MIEJSC

Bezpłatne wejściówki można rezerwować online na stronie internetowej Kina Atlantic lub odbierać osobiście w kasach kina.

Dystrybucja wejściówek rozpoczyna się:

  • online – o godz. 10.00 w dniu poprzedzającym dany seans,
  • w kasach kina Atlantic – w godzinach otwarcia kina, również od dnia poprzedzającego dany seans.

Widzów prosimy o punktualne przybycie. Po rozpoczęciu seansu zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia osób nieposiadających wejściówek.

>>> PROGRAM

>>> KALENDARIUM