Przejdź do treści

>>> Nagrody im. Jana Machulskiego

reżyseria Bartłomiej Błaszczyński
15 min | Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach | Polska 2022

FUNERALIA

K. wygrywa konkurs kopania grobów, którego wygrać nie powinien. To nie podoba się organizatorom, więc dają mu nauczkę, pozbawiając go tego, co było dla niego najważniejsze.


Nominacje do Nagrody im. Jana Machulskiego:

Bartłomiej Błaszczyński

Mąż, ojciec, aktor w Teatrze Śląskim w Katowicach, reżyser teatralny. Wykładowca akademicki oraz student reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach. Jego spektakl Staś i Zła Noga otrzymał wiele prestiżowych nagród teatralnych, a krótkometrażowy debiut dokumentalny Seal Story został zaproszony na Prix Europa, Millennium Docs Against Gravity, MFF ZOOM-Zbliżenia.

Katarzyna Błaszczyńska

Absolwentka PWSFTviT, gdzie ukończyła Wydział Aktorski oraz scenariopisarstwo na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej. Współautorka scenariuszy do miniseriali 6 mm oraz Mamy sprawę. Autorka sztuk #VQRV, Młynarski. Chory na muzykę, IV przykazanie, Spakowałam cię. Tak jak lubisz, mamo. Za adaptację komiksu Staś i Zła Noga otrzymała Wyróżnienie Dramaturgiczne w 25. Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej oraz Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS na Festiwalu małych Prapremier w Wałbrzychu 2019. Laureatka Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców za osiągnięcia w dziedzinie aktorstwa i pracy z tekstem, a także Grand Prix w konkursie na treatment filmu pełnometrażowego o Franciszku Blachnickim. Autorka scenariusza filmu krótkometrażowego Złamanie otwarte oraz współautorka scenariusza Fish&Chips (obecnie w postprodukcji). Na co dzień cieszy się małżeństwem, opiekuje się trójką dzieci oraz gra w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Daniel Le Hai

Student V roku realizacji obrazu filmowego w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach. Członek AKRF FOSA, Bydgoskiej Kroniki Filmowej, absolwent Przedszkola Filmowego w Szkole Wajdy. Autor zdjęć i reżyser filmów amatorskich, etiud studenckich i teledysków.

Piotr Głowacki

Urodził się w 1980 roku w Toruniu. W 2002 roku dostał się do warszawskiej Akademii Teatralnej. Studia ukończył w krakowskiej PWST w 2007 roku. W latach 2006-2008 roku grał w Teatrze Rozmaitości, a później w Starym Teatrze w Krakowie. W 2012 roku stworzył internetowy dwutygodnik „Świadomość”. Zagrał m.in. w takich filmach jak: Sala samobójców, 80 milionów, Dziewczyna z szafy, Mistrz, Planeta Singli. Otrzymał nagrodę Orła za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie Bogowie.

>>> REZERWACJA MIEJSC

Bezpłatne wejściówki można rezerwować online na stronie internetowej Kina Atlantic lub odbierać osobiście w kasach kina.

Dystrybucja wejściówek rozpoczyna się:

  • online – o godz. 10.00 w dniu poprzedzającym dany seans,
  • w kasach kina Atlantic – w godzinach otwarcia kina, również od dnia poprzedzającego dany seans.

Widzów prosimy o punktualne przybycie. Po rozpoczęciu seansu zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia osób nieposiadających wejściówek.

>>> PROGRAM

>>> KALENDARIUM