Przejdź do treści

>>> Nagrody im. Jana Machulskiego

reżyseria Tomasz Popakul
26 min | Yellow Tapir Films | Polska 2023

ZIMA

Rośnie powoli jak sopel lodu, lecz pewnego dnia spada i rozbija się. Anka kocha koty. I Jezusa. W zimowej ciszy laguna zamarza, a niewypowiedziane pojawia się jak pęknięcie na lodzie. Mozaikowy portret małej wioski rybackiej, w której człowiek z człowiekiem, człowiek ze zwierzęciem, zwierzę ze zwierzęciem współzależą w delikatnej równowadze ciepłej, czułej troski i zimnego, emocjonalnego okrucieństwa. Niesamowita opowieść o samotności i społeczności w duchu realizmu magicznego.


Nominacje do Nagrody im. Jana Machulskiego:

Tomasz Popakul

Absolwent filmu animowanego w Szkole Filmowej w Łodzi. Jego debiut Ziegenort był pokazywany i nagradzany na festiwalach na całym świecie, a późniejszy film Acid Rain przyniósł mu trzydzieści pięć nagród, nominację do prestiżowych Annie Awards oraz miejsce na oscarowej longliście.

>>> REZERWACJA MIEJSC

Bezpłatne wejściówki można rezerwować online na stronie internetowej Kina Atlantic lub odbierać osobiście w kasach kina.

Dystrybucja wejściówek rozpoczyna się:

  • online – o godz. 10.00 w dniu poprzedzającym dany seans,
  • w kasach kina Atlantic – w godzinach otwarcia kina, również od dnia poprzedzającego dany seans.

Widzów prosimy o punktualne przybycie. Po rozpoczęciu seansu zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia osób nieposiadających wejściówek.

>>> PROGRAM

>>> KALENDARIUM