Przejdź do treści

>>> Międzynarodowy Konkurs KRÓTKOMETRAŻOWYCH FILMÓW FABULARNYCH

reżyseria Wendy Tilby, Amanda Forbis
8 min | National Film Board of Canada | Kanada 2022

THE FLYING SAILOR

Dwa statki zderzają się w porcie, eksplozja niszczy miasto, a marynarz zostaje wyrzucony w powietrze. Z dzwonieniem w uszach, pulsującą krwią i wyprutymi wnętrznościami wznosi się wysoko ponad chaos i zmierza w kierunku wielkiego nieznanego.


Wendy Tilby

Jej pierwszy film, Strings (1991), zdobył wiele międzynarodowych nagród, a także nominację do Oscara. W swoim kolejnym filmie połączyła siły z Amandą Forbis, aby wyreżyserować When the Day Breaks (1999), który otrzymał Złotą Palmę w Cannes, nominację do Oscara oraz Grand Prix na międzynarodowych festiwalach animacji w Annecy, Zagrzebiu i Hiroszimie. W 2011 roku powstał film Wild Life, który zdobył szereg nagród i był nominowany do Oscara.

Amanda Forbis

W 1990 roku dołączyła do National Film Board of Canada jako reżyser animacji filmu edukacyjnego The Reluctant Deckhand. W 1995 roku Wendy Tilby zaprosiła ją do Montrealu, by współreżyserowała film When the Day Breaks (1999). Film otrzymał liczne wyróżnienia, w tym Złotą Palmę w Cannes, nominację do Oscara oraz Grand Prix na międzynarodowych festiwalach animacji w Annecy, Zagrzebiu i Hiroszimie. W 2011 roku powstał film Wild Life, który zdobył szereg nagród i był nominowany do Oscara.

>>> REZERWACJA MIEJSC

Bezpłatne wejściówki można rezerwować online na stronie internetowej Kina Atlantic lub odbierać osobiście w kasach kina.

Dystrybucja wejściówek rozpoczyna się:

  • online – o godz. 10.00 w dniu poprzedzającym dany seans,
  • w kasach kina Atlantic – w godzinach otwarcia kina, również od dnia poprzedzającego dany seans.

Widzów prosimy o punktualne przybycie. Po rozpoczęciu seansu zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia osób nieposiadających wejściówek.

>>> PROGRAM

>>> KALENDARIUM