Przejdź do treści

>>> Nagrody im. Jana Machulskiego

reżyseria Jakub Gomółka
18 min | Szkoła Filmowa w Łodzi | Polska 2022

OJCIEC.SYN

Po opuszczeniu więzienia Mariusz i jego syn podejmują próbę zaadaptowania się do rzeczywistości, przeplatając trudy codziennego życia z przyzwyczajeniami z więzienia. Wbrew powszechnej opinii ich relacja wypełniona jest miłością i autorefleksją. Wrażliwość bohaterów kontrastuje z bezduszną rzeczywistością, która zostawia bliznę na byłych więźniach, wykluczając ich ze zdrowego funkcjonowania w społeczeństwie.


Nominacje do Nagrody im. Jana Machulskiego:

Jakub Gomółka

Student reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi. Wcześniej student intermediów. Kinofil. Fotograf i pisarz amator. Wychowany na podkrakowskiej wsi, syn Kołobrzegu.

Nikodem Marek

Autor zdjęć do filmów fabularnych, dokumentów i kampanii reklamowych. Jego filmy były pokazywane na wielu festiwalach filmowych w Polsce i na świecie, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE, FIPADOC, Millennium Docs Against Gravity. Ukończył Wydział Operatorski Szkoły Filmowej w Łodzi oraz grafikę i komunikację wizualną na EINA Centro Universitario de Diseño y Arte w Barcelonie.

>>> REZERWACJA MIEJSC

Bezpłatne wejściówki można rezerwować online na stronie internetowej Kina Atlantic lub odbierać osobiście w kasach kina.

Dystrybucja wejściówek rozpoczyna się:

  • online – o godz. 10.00 w dniu poprzedzającym dany seans,
  • w kasach kina Atlantic – w godzinach otwarcia kina, również od dnia poprzedzającego dany seans.

Widzów prosimy o punktualne przybycie. Po rozpoczęciu seansu zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia osób nieposiadających wejściówek.

>>> PROGRAM

>>> KALENDARIUM