Przejdź do treści

>>> Międzynarodowy Konkurs KRÓTKOMETRAŻOWYCH FILMÓW FABULARNYCH

reżyseria Ary Zara
20 min | Take It Easy Films | Portugalia 2022

AN AVOCADO PIT

Larissa, transseksualna kobieta, i Cláudio, cispłciowy mężczyzna, spotykają się pewnej nocy na ulicach Lizbony. Dwie rzeczywistości, dwoje ludzi, którzy tańczą razem do białego rana, nie zważając na dzielące ich różnice. Wyzwanie, zaskoczenie, podziw i uznanie. Inspirująca historia, wolna od przemocy, wypełniona światłem i nadzieją na lepsze dni, które jeszcze nadejdą.


Ary Zara

Osoba transpłciowa, aktywista, pisarz i reżyser. Studiował kino w Lizbonie i Austin, a jego muzyczny film krótkometrażowy zdobył kilka nagród. An Avocado Pit miał premierę w 2022 roku i został nagrodzony na takich festiwalach jak: Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Clermont-Ferrand, IndieLisboa, AFI FEST, Brest European Short Film Festival i REGARD – Saguenay International Short Film Festival. Został wybrany jako scenarzysta do Torino Film Lab 2023, aby opracować swój pierwszy film fabularny.

>>> REZERWACJA MIEJSC

Bezpłatne wejściówki można rezerwować online na stronie internetowej Kina Atlantic lub odbierać osobiście w kasach kina.

Dystrybucja wejściówek rozpoczyna się:

  • online – o godz. 10.00 w dniu poprzedzającym dany seans,
  • w kasach kina Atlantic – w godzinach otwarcia kina, również od dnia poprzedzającego dany seans.

Widzów prosimy o punktualne przybycie. Po rozpoczęciu seansu zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia osób nieposiadających wejściówek.

>>> PROGRAM

>>> KALENDARIUM