>>> Warsztaty INTERFILMLAB w ramach CINEMAFORUM 2017

CINEMAFORUM 2017 to nie tylko najlepsze filmy krótkometrażowe z całego świata, ale także bogaty program edukacyjny. Warsztaty i masterclassy, z których festiwal był znany do tej pory, uzupełni program edukacji profesjonalnej INTERFILMLAB. Jest on poświęcony zagadnieniom rynku filmowego, produkcji, dystrybucji i promocji filmów. Grono polskich ekspertów (Zofia Horszczaruk, Alex Leszczyńska, Joanna Solecka, Katarzyna Wilk, Mariusz Włodarski) poprowadzi wykłady traktujące o podstawach dobrego pitchingu, współpracy filmowców z producentem w trakcie developmentu projektu, strategii festiwalowej, promocji filmu w mediach społecznościowych oraz współpracy z agentem sprzedaży.

Wykłady i warsztaty odbędą się w dniach 8-10 listopada w Warszawskiej Szkole Filmowej. Na warsztaty obowiązują zapisy, wstęp na wykłady jest wolny.

INTERFILMLAB dostarczy uczestnikom zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne. Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy reżyserów, producentów, specjalistów ds. promocji, scenarzystów czy pracowników instytucji filmowych, jak również osoby, które pragną poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą rynku filmowego.

Program warsztatów

8 listopada 2017 – Warszawska Szkoła Filmowa

10.00 – 10.10

Film jako produkt. Od pomysłu na film po dystrybucję

Zofia Horszczaruk: wprowadzenie przybliżające podstawowe zagadnienia rynku filmowego oraz rolę promocji filmu już na etapie developmentu.

10.15 – 11.45

Podstawy dobrego pitchingu

Najważniejsze zasady dobrego pitchingu i skutecznej autoprezentacji. Przedstawienie zasad pozwalających przekonać do projektu potencjalnych zainteresowanych (ekspertów, selekcjonerów festiwali, dystrybutorów i agentów sprzedaży).

Prowadzenie: Alex Leszczyńska

12.00 – 13.30

Agent sprzedaży – kim jest i jak może pomóc?

Funkcja agenta sprzedaży w łańcuchu produkcja-promocja-dystrybucja. Jak szukać agenta sprzedaży? Jak poruszać się w świecie marketów i festiwali, jak do tych wydarzeń się przygotować i jak skutecznie prowadzić networking w trakcie wydarzeń branżowych.

Prowadzenie: Zofia Horszczaruk

14.30 – 16.00

Strategia festiwalowa – co sprawi, że świat zobaczy twój film?

Przekrój najważniejszych festiwali, podstawowe błędy i trudności podczas opracowania strategii festiwalowych, ze szczególnym naciskiem na formy krótkometrażowe.

Prowadzenie: Katarzyna Wilk

16.15 – 17.45

Social media – o promocji filmu w sieci

Zasady promocji w mediach społecznościowych, przykłady udanych i nieudanych kampanii, wiedza o tym, na co warto wydać pieniądze, a na czym lepiej oszczędzić oraz cechy udanej kampanii reklamowej w Internecie.

Prowadzenie: Joanna Solecka

9 listopada – Kinoteka

11:00 – 13:00 – WYKŁAD OTWARTY

Zasady funkcjonowania rynku międzynarodowej dystrybucji filmowej i rola festiwali filmowych w procesie dystrybucyjnym

prowadzenie: dr hab. Marcin Adamczak

13:30 – 15:00 – konsultacje

“Międzynarodowa promocja i sprzedaż filmów krótkometrażowych”

prowadzenie: Marta Kowalska

15:30 – 17:00 – konsultacje

“Organizacja produkcji filmowej oraz budżetowanie projektów filmowych”

prowadzenie: Maciej Dominiak

19.00 – 20.30 WYKŁAD OTWARTY

Mia Bays: Wykład o mikrobudżetowaniu projektów filmowych (wykład w języku angielskim)

Mia Bays jest producentką, której filmy nagrodzono m. in. Oscarem oraz dwukrotnie nominowano do BAFT-y. Posiada ponad 25 lat doświadczenia w branży filmowej i pracowała przy ponad 50 zrealizowanych projektach filmowych, a swoją karierę zaczynała w sektorze dystrybucji. W latach 2007-2014 pracowała jako producent kreatywny przy powstawaniu 8 filmów mikrobudżetowych w ramach cenionego programu Film London BBC Microwave Scheme.

Wydarzenie zorganizowano w ramach cyklu Creativity Talks w partnerstwie z British Council.

10 listopada – Warszawska Szkoła Filmowa

9.45 – 12.15

Warsztaty z mikrobudżetowania projektów filmowych (WSF, warsztaty w języku angielskim)

Prowadzenie: Mia Bays

12.30 – 14.00

Development. O współpracy scenarzysty z producentem

Rozwój projektu i współpraca producenta ze scenarzystą i reżyserem w procesie powstawania filmu (podstawowe etapy i istota developmentu, o czym powinni wiedzieć reżyser i scenarzysta przed rozpoczęciem współpracy oraz jak szukać producenta dla swojego projektu).

Prowadzenie: Mariusz Włodarski


Projekt “INTERFILMLAB –  edukacja na rzecz zwiększenia konkurencyjności i możliwości eksportowych polskiego przemysłu filmowego” jest współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem projektu jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji, a partnerami głównymi warszawskiej edycji: FILMFORUM i Warszawska Szkoła Filmowa.

interfilmlab.pl

>>> KALENDARIUM

>>> Dzień 1 | 7.11.2018 (środa)

Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce.

>>> Dzień 2 | 8.11.2018 (czwartek)

Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce.

>>> Dzień 3 | 9.11.2018 (piątek)

Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce.

>>> Dzień 4 | 10.11.2018 (sobota)

Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce.

>>> Dzień 5 | 11.11.2018 (niedziela)

Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce.