Przejdź do treści

To już ostatnie dni rekrutacji na warsztaty MASTERCLASS – Szkoła Filmowania!

Przedstawiamy opiekunów artystycznych, pod okiem których powstawać będą filmy warsztatowe.

 

Do 5 kwietnia 2019 r. za pośrednictwem elektronicznego formularza dostępnego na stronie www.a35.pl można zgłosić się na warsztaty MASTERCLASS – Szkoła Filmowania.

 

Program projektu opiera się na weekendowym cyklu wykładowo-warsztatowym, podczas którego uczestnicy przejdą kompleksową ścieżkę od pomysłu do premiery, poznając specyfikę pracy poszczególnych profesji filmowych.

 

Wśród grona opiekunów artystycznych tegorocznej edycji warsztatów znaleźli się m.in.:

  • Mateusz Damięcki – aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Ambasador projektu MASTERCLASS – Szkoła Filmowania. Każdorazowo opiekuje się warsztatami i przekazuje swoją wiedzę młodym talentom aktorskim. Odpowiada także za całą formułę warsztatów MASTERCLASS.

  • Kuba Czekaj – reżyser, scenarzysta. Autor filmów takich jak „Baby Bump”, czy „Królewicz Olch”. Niejednokrotnie pracował z młodzieżą prowadząc warsztaty filmowe, panele i wykłady z zakresu reżyserii i scenariopisarstwa.

  • Marcin Kot Bastkowski – montażysta filmowy. Autor montażu do filmów takich jak: „Ogniem i Mieczem”,  „Something better to come” czy „Jak pies z kotem”. Dyrektor WAMA Film Festival, podczas którego co roku organizowane są warsztaty filmowe dla międzynarodowej młodzieży. Doświadczony wykładowca i nauczyciel montażu. Od lat opiekuje się sektorem montażu i postprodukcji materiałów audiowizualnych podczas warsztatów MASTERCLASS.

 

W trakcie warsztatów młodzież zdobędzie wiedzę z zakresu tworzenia scenariusza, reżyserii, aktorstwa, organizacji produkcji filmowej i postprodukcji filmowej. Przejdzie także przez cały proces tworzenia filmu i jak również zdobędzie wiedzę na temat tego, jak wygląda praca na planie filmowym.

 

Warsztaty będą odbywać się w przestrzeniach pracowni edukacji kulturalnej pod nazwą „Pracownia A35”, zlokalizowanej w siedzibie FILMFORUM na warszawskim Muranowie. Realizacja zdjęć do filmów zostanie przeprowadzona w przestrzeni miejskiej stolicy. Program szkoleniowy będzie trwał od 13 kwietnia do 16 czerwca 2019 r. i zakończy się finałowym pokazem filmów warsztatowych w sercu Warszawy – Pałacu Kultury i Nauki – w kinie KINOTEKA.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

Projekt MASTERCLASS – Szkoła Filmowania jest wspólnym przedsięwzięciem FILMFORUM i warszawskich szkół ponadpodstawowych, w tym VII LO im. Juliusza Słowackiego, w którym jesienią odbyły się już spotkania mistrzowskie z profesjonalistami poszczególnych profesji filmowych. Wykłady dla ponad 200-osobowej widowni poprowadzili m.in. Andrzej Wolf (autor zdjęć filmowych), Marcin Kot Bastkowski (montażysta filmowy), Mateusz Damięcki (aktor, współautor projektu) oraz Anna Zamecka (reżyserka).