Przejdź do treści

Warsztaty filmu 360

Na naszych oczach powstaje nowe medium – wirtualna rzeczywistość, a wraz z nią nowa dziedzina filmowa: cinematic VR. Krokiem w stronę tej dyscypliny jest film 360 stopni – choć nie dysponuje w pełni środkami wyrazu wirtualnej rzeczywistości, choć od strony filmowej jest ograniczony bardziej niż tradycyjna kinematografia, to pozwala eksperymentować z nowym językiem i powoli zapoznawać się przynajmniej z częścią nowych reguł opowiadania historii.

W trakcie warsztatów uczestnicy, bez względu na swój poziom wiedzy i umiejętności na polu tradycyjnej kinematografii, będą mieli okazję poznać podstawowe zasady związane z nowym medium oraz stworzyć swoje własne filmy 360 pod opieką i z pomocą doświadczonych filmowców i pionierów cinematic VR w Polsce.

Jacek Nagłowski

Producent, reżyser, członek Polskiej Akademii Filmowej. Współzałożyciel firmy Centrala, do dnia dzisiejszego wyprodukował 22 filmy, które zdobyły ponad 40 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych. Jego dokument Gugara (producent, współscenarzysta, współreżyser, montażysta) zdobył główną nagrodę na Krakowskim Festiwalu Filmowym, był wyselekcjonowany do sekcji ACID festiwalu w Cannes i został zakupiony przez paryskie Muzeum Sztuki Współczesnej Centre Pompidou. Od 2012 roku współzałożyciel Circus Digitalis – firmy zajmującej się cyfrową scenografią, obrazowaniem 3D i wirtualną rzeczywistością. Firma rozwija własne technologie i procesy wspierające produkcję i postprodukcję filmową i cinematic VR. W 2015 roku wspólnie z Milenią Fiedler and Iwoną Pomianowską zainicjował projekt badania języka Cinematic VR w Łódzkiej Szkole Filmowej. Reżyser i producent projektów eksperymentalnych cinematic VR.

ZGŁOSZENIA

Dokładnie wypełniony FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY należy przesłać w formie elektronicznej (format formularza: WORD lub PDF), w nieprzekraczalnym terminie do dnia 4 listopada 2016 r. na adres: biuro@filmforum.pl w temacie maila wpisując: WARSZTATY 360 STOPNI.

Zgłoszenie dotyczy trzydniowego programu warsztatów realizowanych w dniach 9 -11.11.2016 w godzinach 10.00-20.00 i stanowiących integralną całość.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Wyniki rekrutacji zostaną przekazane uczestnikom drogą mailową do 5 listopada.

Do pobrania:
Formularz zgłoszeniowy (format WORD)
Formularz zgłoszeniowy (format PDF)