Przejdź do treści

Nabór filmów do międzynarodowego konkursu krótkometrażowych filmów fabularnych

Do 1 października trwa nabór filmów do Konkursu Głównego CINEMAFORUM – 17. Międzynarodowego Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych. Projekcje konkursowe odbędą się od 7 do 11 listopada 2018 roku w warszawskiej Kinotece.

W konkursie mogą wziąć udział filmy fabularne (w tym animacje), reprezentujące wszelkie formy i gatunki filmowe. Tematyka produkcji jest dowolna. Organizatorzy czekają na obrazy wyprodukowane w 2017 i 2018 roku, trwające nie dłużej niż 40 minut.

Filmy zakwalifikowane do konkursu oceni jury pod przewodnictwem Janusza Zaorskiego, złożone z zawodowych twórców filmowych, telewizyjnych i specjalistów z dziedziny upowszechniania kultury. Najlepszy film otrzyma nagrodę Grand Prix w wysokości 5.000 zł. Festiwalowa widownia przyzna także Nagrodę Publiczności.

By zgłosić film do konkursu, należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić formularz i przesłać go organizatorom.

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wyniki selekcji konkursowej zostaną opublikowane na stronie internetowej festiwalu do 19 października 2018 roku.

Podczas CINEMAFORUM zaprezentowane zostaną najlepsze filmy krótkometrażowe nagradzane na całym świecie (m.in. w Cannes, Berlinie, Wenecji, Toronto, Clermont-Ferrand). Organizatorzy zapraszają także na liczne wydarzenia towarzyszące: przegląd zwycięskich filmów z legendarnego festiwalu w Oberhausen, retrospektywę i spotkanie z reżyserem Danielem Mulloy’em (wyróżnienie honorowe za film „Home” podczas zeszłorocznej edycji festiwalu) oraz projekcje austriackich filmów krótkometrażowych z Vienna Short Film Festival.

Powróci program INTERFILMLAB (w wersji 2.0), którego celem jest edukowanie młodych twórców w zakresie zwiększenia potencjału eksportowego polskiej kinematografii w międzynarodowym obiegu pozafestiwalowym. Odbędzie się międzynarodowy program edukacji filmowej dla młodych twórców z Polski, Francji i Włoch. Tradycyjnie będzie można również zobaczyć produkcje nominowane do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego.

***

CINEMAFORUM jest finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy.

Towarzyszące festiwalowi programy edukacji filmowej współfinansują: Program Unii Europejskiej ERASMUS+, Program Dotacyjny NIEPODLEGŁA oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

Partnerami programowymi festiwalu są: Goethe-Institut w Warszawie, British Council w Polsce, Warszawska Szkoła Filmowa oraz Austriackie Forum Kultury.

Organizatorem imprezy jest FILMFORUM.

Fot. Przemysław Skrzydło