Przejdź do treści
NABÓR FILMÓW CINEMAFORUM 2022

Rusza nabór filmów do konkursu międzynarodowego 21. CINEMAFORUM

Wystartował nabór zgłoszeń do Międzynarodowego Konkursu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych. Konkurs odbędzie się w ramach 21. edycji CINEMAFORUM. Zgłoszenia można nadsyłać do 26 września 2022 roku.

CINEMAFORUM to wielkie święto kina krótkometrażowego, które stanowi niezwykle istotny punkt na festiwalowej mapie. Co roku o GRAND PRIX festiwalu walczą etiudy filmowe z całego świata. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 2-6 listopada w Warszawie.

W zeszłym roku prowadziliśmy swego rodzaju rozpoznanie bojem, ożywiając formułę stacjonarnego festiwalu po pandemicznych lockdownach. Teraz mam nadzieję, że już się wszyscy osadziliśmy w nowej, ciągle niełatwej rzeczywistości i życie kulturalne, choć w sposób nieunikniony zmienione, wróciło na właściwe tory. Czekamy na zgłoszenia do Międzynarodowego Konkursu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych i widzimy się w listopadzie – zapowiada Błażej Hrapkowicz, dyrektor artystyczny festiwalu.

Do Konkursu można zgłaszać filmy fabularne (w tym animacje) o dowolnej tematyce. Organizatorzy czekają na produkcje z całego świata, które zostały zrealizowane po 1 stycznia 2021 roku. Ich długość nie może przekraczać 40 minut. Szczegółowe wytyczne znajdują się w regulaminie Konkursu.

By zgłosić film, należy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić i przesłać drogą elektroniczną formularz zgłoszeniowy.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 26 września 2022 roku. Lista zakwalifikowanych tytułów zostanie ogłoszona do 5 października 2022 roku. Zwycięzców wyłoni jury składające się z wybitnych twórców filmowych i znawców kina. Nazwiska laureatów poznamy podczas festiwalowej gali, która odbędzie się 6 listopada 2022 roku.

***

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Partnerem głównym wydarzenia jest Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Partnerami programowymi imprezy są: Mazovia Warsaw Film Commission, Mazowiecki Instytut Kultury oraz American Film Festival.