Przejdź do treści
wolontariat Cinemaforum

Wolontariusze na CINEMAFORUM poszukiwani!

Wolontariat na CINEMAFORUM to doskonała okazja do poznania środowiska filmowego od środka, zobaczenia wielu świetnych filmów, a także do odbycia praktyk studenckich.

Jeśli marzy Ci się praca przy organizacji eventów i festiwali filmowych, wolontariat na CINEMAFORUM to doskonały pierwszy krok na drodze do osiągnięcia zamierzonego celu. Dlaczego? Bo możesz przyjrzeć się, jak robią to zawodowcy, poznać ludzi z branży i stać się częścią ekipy, którą łączy miłość do kina. A przy okazji masz szansę obejrzeć najlepsze krótkie metraże z różnych stron świata. Co więcej, w ramach wolontariatu na CINEMAFORUM możesz odbyć też praktyki studenckie.

Czym będziesz się zajmować?

Wydawanie identyfikatorów, odpowiadanie na pytania uczestników festiwalu, wpuszczanie widzów na sale kinowe, opieka nad gośćmi, realizowanie dokumentacji fotograficznej, tworzenie relacji na Instagrama czy Facebooka – to tylko początek listy zadań, które powierzamy wolontariuszom w trakcie CINEMAFORUM. Podczas festiwalu możesz współpracować z dyrektorem organizacyjnym, wspierać rzeczniczkę prasową, pomagać kierowniczce biura festiwalowego czy sekretarzom jury. Możesz też robić dziesiątki innych rzeczy, bo życie festiwalowe pisze różne scenariusze. To spore wyzwanie, ale też doskonałe przygotowanie do przyszłej pracy. Żaden podręcznik nie nauczy Cię reagowania na rozmaite sytuacje tak, jak doświadczenie zdobyte w boju. I z żadnym podręcznikiem nie przeżyjesz tylu niezapomnianych chwil.

Jak zgłosić się na wolontariat na CINEMAFORUM?

Jeśli chcesz wziąć udział w tej przygodzie i zdobyć bezcenne doświadczenie podczas 21. edycji CINEMAFORUM, zapoznaj się z regulaminem, a następnie wypełnij i prześlij drogą elektroniczną formularz zgłoszeniowy. Masz czas do 23 października 2022 roku. Pamiętaj, że musisz mieć ukończone 18 lat. Dokumenty do pobrania i wypełnienia znajdziesz poniżej:

Wolontariat odbywa się w dniach 30 października – 6 listopada 2022 roku. W formularzu możesz zaznaczyć swoją dyspozycyjność. O wyniku rekrutacji poinformujemy Cię drogą mailową po 24 października 2022 roku.

***

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Partnerem głównym wydarzenia jest Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Partnerami programowymi imprezy są: Mazovia Warsaw Film Commission, Mazowiecki Instytut Kultury oraz American Film Festival.