Przejdź do treści

VHS HELL na Cinemaforum!

Halo, Warszawa! W dniach 11 i 12 listopada zapraszamy na pokazy, które odbędą się w ramach imprezy Cinemaforum 2016. Przygotowaliśmy dla was dwie obskurne perły z naszej kolekcji VHS!
Widzimy się w holu Warszawskiej Szkoły Filmowej. W piątek puścimy film z tradycyjnym lektorem, natomiast dzień później zapraszamy na pokaz VHS HELL LIVE, gdzie ścieżki dialogowe na żywo improwizować będzie Piotr Czeszewski.

Piątek, 11 listopada, godz. 22:00

„Bohaterowie do wynajęcia”, reż. John Lloyd, 1984, Filipiny, 90 min.

Jedna z setek produkcji, jakie masowo kręcono w latach 80. na Filipinach. Streszczanie fabuły nie ma najmniejszego sensu, ponieważ jest bardziej zawiła od „Mody na sukces” i „Incepcji” razem wziętych. Czego zatem możecie się spodziewać? Przygotujcie się na fatalny dubbing, sceny wyrwane z kontekstu, elitarny oddział zabójców, egzotyczne plenery oraz… tajemniczą mapę wytatuowaną na pośladkach jednej z bohaterek!

Sobota, 12 listopada, VHS HELL LIVE, godz. 22:00

„Diabelskie nasienie”, reż. Douglas McKeown, 1983, USA, 78 min.

Legendarny horror science fiction i jeden z najlepszych potworów w historii niskobudżetowego kina. Nieopodal prowincjonalnego miasteczka rozbija się przybysz z obcej planety. Jest brzydki, zębaty i cholernie głodny. Na jego drodze staje grupka nastolatków. Czy skończą jako przystawka? Ekran spłynie krwią!

Lektor: Piotr Czeszewski – (ex. Kozi Syn, Chór GUMED) Członek kolektywu VHS HELL i Cowboy Country Society Club. Beznadziejnie zakochany w typografii i muzyce, zawodowo zajmuje się walką ze złym gustem. W wolnych chwilach dużo mówi i jeszcze więcej słucha, a przede wszystkim niezmiennie czeka na przelew.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!