Przejdź do treści
American Shorts

CINEMAFORUM i AMERICAN FILM FESTIVAL otwierają nabór filmów do sekcji American Shorts

CINEMAFORUM i AMERICAN FILM FESTIVAL ponownie łączą siły. Już po raz czwarty organizujemy wspólną sekcję American Shorts, którą zaprezentujemy w listopadzie na obydwu festiwalach. 28 marca 2023 roku wystartował nabór zgłoszeń.

American Shorts to sekcja, która zarówno w Warszawie, jak i we Wrocławiu, cieszy się ogromną popularnością. Od czterech lat uczestnicy festiwali CINEMAFORUM i AFF tłumnie przybywają na pokazy niedostępnych dla szerokiej publiczności krótkich metraży, które perfekcyjnie łączą społeczną przenikliwość z atrakcyjną formą.

AMERICAN SHORTS – JAK ZGŁOSIĆ SWÓJ FILM?

By zgłosić swój film do sekcji American Shorts, należy zapoznać się z regulaminem i w terminie 28 marca – 1 sierpnia 2023 dokładnie wypełnić i przesłać zgłoszenie do organizatorów, korzystając z poniższego formularza:

Czekamy na zgłoszenia filmów:

  • fabularnych (w tym animacji);
  • wyprodukowanych w Stanach Zjednoczonych;
  • trwających nie dłużej niż 40 minut.

Informacje o wynikach selekcji zostaną przekazane twórcom do 9 sierpnia 2023 roku. Wybrane produkcje zostaną zaprezentowane w ramach sekcji American Shorts podczas American Film Festival we Wrocławiu (7-12 listopada 2023) oraz CINEMAFORUM w Warszawie (20-26 listopada 2023).

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu wydarzeń będą dostępne na stronach festiwali:

https://cinemaforum.pl/
https://www.americanfilmfestival.pl/


Organizatorem festiwalu CINEMAFORUM jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Partnerem programowym wydarzenia jest American Film Festival.