Przejdź do treści

Otwieramy nabór na Warsztaty Krytyki Filmowej

Warsztaty Krytyki Filmowej: „Fokus na Pałac vol. 2” 09-13.11.2016, Kinoteka/Warszawska Szkoła Filmowa

Warsztaty „Fokus na Pałac vol.2” to kontynuacja inicjatywy rozpoczętej przed rokiem warsztatami fotograficznymi przeznaczonymi dla studentów z Niemiec i Polski. Tym razem zadaniem uczestników będzie zgłębienie wiedzy na temat polskiego i niemieckiego kina współczesnego poprzez pracę nad opracowaniem różnorodnych form dziennikarskich: recenzji, artykułów i felietonów. W trakcie 5-dniowych warsztatów uczestnicy wezmą udział nie tylko w sesjach poświęconych teorii sztuki filmowej, ale także będą mieli możliwość spotkania z krytykami oraz udziału w debacie poświęconej promocji filmów krótkometrażowych. Efekty pracy – teksty dziennikarskie – zostaną opublikowane na stronie internetowej festiwalu. Cykl warsztatów i wykładów poprowadzą uznani krytycy filmowi: Anna Serdiukow i dr Kuba Mikurda.

 

Warsztaty odbędą się w ramach 15. Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych CINEMAFORUM.
Projekt realizowany z finansowym wsparciem Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej.

 

Warunkiem formalnym udziału w warsztatach jest szczegółowe wypełnienie i przesłanie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO w formie elektronicznej, do dnia 31 października 2016 r. na adres: biuro@filmforum.pl , w temacie maila wpisując: FOKUS NA PAŁAC vol. 2.

 

Wraz z FORMULARZEM należy wysłać napisaną przez Zgłaszającego recenzję (max  3000 znaków) filmu znajdującego się w repertuarze polskich kin w ostatnim roku.

Zajęcia odbywają się w języku angielskim.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy (format WORD) 
Formularz zgłoszeniowy (format PDF)