>>> INTERFILMLAB 3.0

Ideą projektu INTERFILMLAB 3.0, którego kolejna odsłona odbędzie się w dniach 4-10 listopada 2019 r. w Warszawie, jest upowszechnienie specjalistycznej wiedzy o promocji i sprzedaży dzieł audiowizualnych na rynku międzynarodowym.

Program skierowany jest do osób stawiających pierwsze kroki w branży filmowej, zawodowo zainteresowanych produkcją, dystrybucją i profesjonalną promocją filmów. W warsztatach wezmą udział uczestnicy z Polski, Francji, Malty, Włoch i Ukrainy oraz zagraniczni eksperci.

Wykładowcami i ekspertami projektu będą m.in.: Laura Abbaleo (Laboratorio dei Sogni), Joyce Grech (Malta Film Foundation), Magdalena Kamińska (Balapolis), Izabela Kiszka-Hoflik (IKH Pictures Promotion), dr hab. Marcin Adamczak (Velvet Spoon) oraz Illia Svidler (Cinemahall).

W ramach INTERFILMLAB 3.0 odbędą się zarówno wykłady, jak i praktyczne zajęcia warsztatowe i networkingowe. Dzięki udziałowi doświadczonych wykładowców i praktyków branży filmowej, uczestnicy – młodzi profesjonaliści filmowi – poznają różne aspekty dynamicznie rozwijającego się rynku VoD: od zagadnień prawnych przy podpisywaniu międzynarodowych umów dystrybucyjnych, przez specyfikę regionalnych platform VoD po planowanie skutecznych strategii promocyjnych filmów na rynkach europejskich.

Projekt INTERFILMLAB 3.0 – wsparcie potencjału eksportowego polskiej kinematografii w nowych kanałach dystrybucji dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zaplanowane w ramach projektu międzynarodowe działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.

Partnerem krajowym programu edukacyjnego jest Warszawska Szkoła Filmowa, a branżowymi partnerami zagranicznymi: KINOGRAPHE (Francja), Cinemahall (Ukraina), Laboratorio dei Sogni (Włochy) oraz Malta Film Foundation (Malta).

Szczegółowe informacje:
www.interfilmlab.pl


Organizator:
Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji (Polska)

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Zrealizowano przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+.