Przejdź do treści

CINEMAFORUM uzyskało znak jakości EFFE 2019-2020

Z radością informujemy, że CINEMAFORUM – Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych uzyskało certyfikat EFFE – Europe for Festivals, Festivals for Europe w edycji 2019-2020, przyznawany przez Europejskie Stowarzyszenie Festiwali. Wydarzenie oficjalnie dołączyło do grona festiwali artystycznych Europy, charakteryzujących się zaangażowaniem społecznym i otwartością na współpracę międzynarodową.

Znak jakości EFFE jest przyznawany europejskim festiwalom po analizie prowadzonej przez międzynarodowych ekspertów świata festiwalowego. Uzyskanie EFFE Label oznacza, że festiwal należy do grupy innowacyjnych wydarzeń kulturalnych na mapie Europy, zajmujących się m.in. zaangażowaniem społecznym, międzynarodową otwartością, wspieraniem młodych artystów oraz rozwojem publiczności.

CINEMAFORUM promuje kino krótkometrażowe poprzez darmowe pokazy filmowe najnowszych produkcji z całego świata, uzupełnionych o dyskusje z twórcami i jurorami, spotkania z uznanymi filmowcami, szkolenia dla młodzieży i młodych filmowców oraz debaty i programy edukacyjne skierowane do profesjonalistów branży filmowej.

Festiwal reprezentuje stanowisko, że krótka forma filmowa stanowi pierwszy krok w budowaniu rozpoznawalności młodych twórców, jednocześnie pozostając interesującą formą sztuki, zasługującą na uwagę szerokiej publiczności.

Uzyskanie certyfikatu oznacza również, że CINEMAFORUM weźmie udział w konkursie o EFFE Award. Co dwa lata Międzynarodowe Jury EFFE przyznaje nagrodę dla najlepszych festiwali w Europie. Tego roku lista Laureatów zostanie opublikowana jesienią.