Przejdź do treści

CINEMAFORUM rozpoczyna współpracę z American Film Festival

CINEMAFORUM – Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych i wrocławski American Film Festival, razem zorganizują i wspólnie pokażą tej jesieni przegląd amerykańskich shortów.

Trudno dziś przewidzieć, co wydarzy się za kilka miesięcy, ale mamy nadzieję, że pandemia Covid-19 zakończy się do lata. Pozwoli to na kontynuowanie przygotowań do jesiennych edycji festiwali. O nawiązaniu współpracy poinformowali wspólnie dyrektorzy artystyczni: Urszula Śniegowska z American Film Festival i Błażej Hrapkowicz z Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych CINEMAFORUM.

Najlepsze shorty z USA teraz u nas!

W Stanach Zjednoczonych powstaje co roku mnóstwo znakomitych shortów, które nie docierają do polskiej widowni. Właśnie dlatego oba festiwale postanowiły zaprezentować autorski wybór najlepszych spośród nich. Programerzy American Film Festival i CINEMAFORUM wspólnie stworzą specjalną, „amerykańską” sekcję. Jej głównym elementem będą filmy fabularne, ale znajdzie się miejsce też na wybitne animacje i filmy eksperymentalne.

Do zobaczenia jesienią

Wspólna sekcja filmowa zostanie pokazana tej jesieni w ramach obu festiwali: CINEMAFORUM w Warszawie i American Film Festival we Wrocławiu. Już teraz zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu z kinem amerykańskim.

Przypominamy – aby móc jesienią przyjść na festiwale, dzisiaj – ZOSTAŃ W DOMU!