Przejdź do treści

>>> Nagrody im. Jana Machulskiego

reż. Klaudia Fortuniak
Szkoła Filmowa w Łodzi, 2023 (15 min)

CIEPŁO

Matka i córka jadą na pogrzeb. Matka wywozi tego dnia węglowy piec na złom, a córka ma założone brązowe rajstopy. Piec okazuje się być ciężki, a rajstopy nieadekwatne do uroczystości.


Nominacje do Nagrody im. Jana Machulskiego:

Mateusz Nowak

Wychował się w Poznaniu. Absolwent Etnologii i Antropologii Kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Student Sztuki Operatorskiej w Szkole Filmowej w Łodzi. Autor zdjęć do filmów fabularnych (“Stagnant”, reż. Konrad Kultys, “Ciepło” oraz “Końce i początki”, reż. Klaudia Fortuniak) oraz dokumentalnych.

Zuzanna Lit

Jest polską aktorką filmową, telewizyjną i teatralną. Jej debiutem filmowym był obsypany nagrodami film „Monument” Jagody Szelc, gdzie zagrała jedną z głównych ról. Szeroka publiczność poznała ją w takich produkcjach, jak: „Stulecie Winnych”, „Ślad”, „Zakochani po uszy”, „Na dobre i na złe”, „Domowe rozgrywki”. Obecnie możemy oglądać ją w filmie „Figurant” Roberta Glińskiego, gdzie była nominowana do gdyńskiej nagrody filmowej dla najlepszej drugoplanowej aktorki 2023. Na deski teatru jeszcze w tym roku trafi spektakl muzyczny „Metamorfozy” z jej udziałem. Zuzanna jest pasjonatką swojego zawodu i wierzy, że poprzez sztukę wyzwalamy siebie i stwarzamy przestrzeń do wyzwolenia się innym. Inspiruje ją natura, żywioły, muzyka, taniec, szlachetna prostota i jakość.

Ewa Skibińska

W 1986 roku ukończyła Wydział Aktorski wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Jeszcze podczas studiów debiutowała jako Krysia w spektaklu “Historia” (1985) we wrocławskim Teatrze Polskim, z którym związała się na stałe. Stworzyła tam szereg wybitnych ról, między innymi: Julię w „Śmierci Dantona” w reż. Jacka Bunscha, Janę w „Pułapce” w reż. Jerzego Jarockiego, Matkę Joannę w „Matce Joannie od Aniołów” w reż. Feliksa Falka, Kasię w „Kasi z Heilbronnu albo próba ognia” w reż. Jerzego Jarockiego, Lucy Zucker w „Ziemi obiecanej” i Tamorę w „Tytusie Andronikusie” w reż. Jana Klaty, Prospera w „Burzy i kilka postaci w Biesach” w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego; wielokrotnie grała też w spektaklach Krystiana Lupy (dwukrotnie Weronikę w „Kuszeniu cichej Weroniki”, Mariedl w „Prezydentkach”, Nataszę w „Azylu, Falaczi w Poczekalni. 0”, Jeannie Billroth w „Wycince. Holzfällen”). Grała również w spektaklach Moniki Pęcikiewicz, Michała Borczucha, Pawła Miśkiewicza i Eweliny Marciniak. Jest zdobywczynią wielu nagród teatralnych. Na deskach Teatru Powszechnego wystąpiła po raz pierwszy w podwójnej roli Ukochanej Ojczyzny i Rzeczpospolitej Gajki w spektaklu „Kuroń. Pasja według św. Jacka”; w lutym 2017 roku na stałe dołączyła do Zespołu Teatru Powszechnego.

Klaudia Fortuniak

Łodzianka. Studentka trzeciego roku reżyserii w Łódzkiej Szkole Filmowej. Absolwentka Szkoły Wajdy. Autorka krótkometrażowych filmów fabularnych (“Ciepło”, “Końce i początki”) oraz dokumentalnych (“Praca domowa”, “Backer’s Block”).

>>> REZERWACJA MIEJSC

Bezpłatne wejściówki można rezerwować online na stronie internetowej Kina Atlantic lub odbierać osobiście w kasach kina.

Dystrybucja wejściówek rozpoczyna się:

  • online – o godz. 10.00 w dniu poprzedzającym dany seans,
  • w kasach kina Atlantic – w godzinach otwarcia kina, również od dnia poprzedzającego dany seans.

Widzów prosimy o punktualne przybycie. Po rozpoczęciu seansu zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia osób nieposiadających wejściówek

Biuro festiwalowe czynne jest w godzinach:

23.10.2024 14.00 – 20.30
24.10.2024 14.00 – 20.30
25.10.2024 14.00 – 21.15
26.10.2024 13.00 – 21.00
27.10.2024 12.30 – 17.00

>>> PROGRAM

>>> KALENDARIUM