>>> VHS Hell

VHS HELL to pokazy filmów klasy B i jednocześnie nostalgiczny hołd dla kina grindhouse spod znaku double feature i polskiej rzeczywistości przełomu lat 80. i 90. Można będzie przypomnieć sobie czasy, kiedy po upadku komunizmu na osiedlach zaczęły rządzić wypożyczalnie wideo, a wszyscy bezkrytycznie zachłystywali się „Zachodem”. Widzowie mogą przygotować się na filmy zapomniane, absurdalnie nakręcone, tandetne
i niesmaczne, a jednocześnie fascynujące.

Ekipa VHS HELL przygotowała dla widzów CINEMAFORUM dwie obskurne perły ze swojej bogatej kolekcji VHS!


Cy Warrior

reż. Giannetto de Rossi, 1989, 90 min.

Choć teoretycznie cyborgi nie mogą mieć dzieci, „Terminatorowi” Jamesa Camerona udało się spłodzić we Włoszech pokaźną grupkę filmowych bękartów – niskobudżetowych podróbek, które za sprawą swoich stwórców błąkały się po najniższych półkach europejskich wypożyczalni, licząc, że ktoś pomyli je ze słynnym filmem o umięśnionym cyborgu. Jednym z nich był właśnie „Cy Warrior”.

Nakręcony przez Giannetta de Rossiego – cenionego speca od efektów specjalnych i makijażu, ale koszmarnego reżysera – „Cy Warrior” opowiada o robocie zaprojektowanym przez amerykańskie wojsko do walki z nieprzyjacielem, który przez przypadek wydostaje się na wolność. De Rossi pożycza nie tylko od Camerona, ale też z „E. T.” Spielberga, a wcielający się w tytułową rolę Frank Zagarino w cyborgowym makijażu wygląda bardziej jak zapomniane wcielenie Davida Bowiego niż Arnold Schwarzenegger. W efekcie „Cy Warrior” jest kuriozalną i przezabawną podróbką, której nie wolno przegapić!

>>> PIĄTEK | 10.11.2017 | 22:00

Jack’s Cinema, ul. Bracka 18, Warszawa


The Divine Enforcer

reż. Robert Rundle, 1992, 90 min.

Jeśli myśleliście, że w zawodzie księdza najważniejsza jest znajomość Biblii i umiejętność doradzania wiernym, to najwidoczniej nie wiecie nic o prawdziwym świecie. Skuteczny ksiądz powinien bowiem znać sztuki walki lepiej niż Bruce Lee, szlachtować złoczyńców ostrzami w kształcie krucyfiksów i strzelać do nich z pistoletu z krzyżem wygrawerowanym na rękojeści. Musi też wiedzieć, jak zwalczyć seryjnego mordercę, który uważa się za wampira i je płatki z czaszek swoich ofiar.

Powyższy opis dotyczy „The Divine Enforcera”, filmu, który naprawdę powstał (choć nikt nie wie dlaczego) i który w latach dziewięćdziesiątych można było obejrzeć na wideo. Nakręcony z myślą o rynku VHS akcyjniak Roberta Rundle’a to pokaz niewiarygodnej niekompetencji wszystkich zaangażowanych i prawdopodobnie jedyny w historii kina film religijny, w którym ksiądz – zamiast klepać zdrowaśki – klepie wszystkich po mordach.

>>> SOBOTA | 11.11.2017 | 23.00

Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1, Warszawa

>>> KALENDARIUM

>>> Dzień 1 | 7.11.2018 (środa)

Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce.

>>> Dzień 2 | 8.11.2018 (czwartek)

Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce.

>>> Dzień 3 | 9.11.2018 (piątek)

Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce.

>>> Dzień 4 | 10.11.2018 (sobota)

Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce.

>>> Dzień 5 | 11.11.2018 (niedziela)

Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce.