>>> VHS HELL

„NIEŚMIERTELNA PIĘŚĆ”
reż. Teddy Page
95’ / Filipiny / 1992

VHS Hell to cykliczne wydarzenie prezentujące niekonwencjonalne kino klasy B, które albo wypadło ze światowej dystrybucji, albo istnieje w niej w bardzo ograniczonym zakresie. VHS Hell to nostalgiczny hołd dla kina niskobudżetowego minionych dekad i polskiej rzeczywistości doby transformacji ustrojowej.

„Nieśmiertelna pięść” to niskobudżetowa mieszanka klimatów postapokaliptyczych i kina kopanego. Tajemniczy nieznajomy (w tej roli mistrz kickboxingu Dale „Apollo” Cook) pomaga napotkanej dziewczynie wyrównać rachunki z bezwzględnym gangiem zdegenerowanych nomadów. Pretekstowa fabuła jest tu oczywiście jedynie punktem wyjścia do epickiego mordobicia i absurdalnych dialogów wygłaszanych przez postacie, które wyglądają tak, jakby wybierały się właśnie na jakąś futurystyczną edycję imprezy z cyklu Faszyn from Raszyn.

Nieśmiertelna pięść to jeden z kilkudziesięciu filmów filipińskiego reżysera Teddy’ego Page’a, który ukrywając się pod różnymi pseudonimami (w tym wypadku w napisach pojawia się jako Irvin Johson) bezskutecznie próbował zawojować wypożyczalnie kaset wideo na całym świecie. Jego twórczość zdecydowanie wprawiłaby Krzysztofa Zanussiego w jeszcze większe zakłopotanie niż filmy Marvela, ale dla fanów kina klasy B to pozycja obowiązkowa!

SOBOTA (9 listopada 2019) 21.30

Kino KINOTEKA  (pl. Defilad 1) SALA NR 4