>>> RETROSPEKTYWA INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL OBERHAUSEN

International Short Film Festival Oberhausen

Festiwal w Oberhausen to prawdziwe święto kina krótkometrażowego, gdzie tak bliska nam dziedzina sztuki jest traktowana z należną jej estymą. Najnowsze trendy, oryginalna forma, wrażliwość na otaczający nas świat – to wszystko znajdziecie w sekcji zorganizowanej we współpracy z Goethe-Institut.

Blok składa się z następujących tytułów:

O JARDIM FANTÁSTICO
reż.: Tico Dias / Brazylia 2019
21’

Rdzenna nauczycielka wykorzystuje ayahuascę na swoich zajęciach, aby przenieść swoich uczniów do innej rzeczywistości. Podczas obrzędu jedno z dzieci wpada na dziwny przedmiot w lesie.

ONUN HARICINDE, LYIYIM
reż.: Eren Aksu / Niemcy, Turcja 2020
14‘

Jako część niedawnej fali tureckich imigrantów do Niemiec, Aslı jest nowa w Berlinie. Przesłuchuje audioprzewodnik po muzeum archeologicznym, zwiedzając wystawę z eksponatami z jej ojczyzny, w tym z monumentalnym Ołtarzem Zeusa. Jej kolejne odkrycia jeszcze bardziej odsłaniają absurd obcości.

GIRA ANCORA
reż.: Elena Petitpierre / Szwajcaria 2019
22’

Plotki się rozprzestrzeniają. Mówi się, że matka Giovanniego to zły człowiek. Jest kłamczynią? Dziwką? Giovanni jest odrzucony przez lokalną społeczność i musi mierzyć się z oceniającymi spojrzeniami przyjaciół, dzieci, seniorów, czy nawet szaleńców.

MAN
reż.: Yulia Timoshkina / Łotwa 2020
12’

Opowieść o kilku godzinach, które znacząco zmieniają życie nastoletniego chłopca. W małym miasteczku na Łotwie, w pobliżu baru znajduje się stary diabelski młyn, w którym bohater spotyka kobietę – kierowcę ciężarówki, a wkrótce koleje losu nastoletniego chłopca zaczynają się toczyć.

SUGAR
reż.: Bjørn Melhus / Niemcy 2019
20‘

W postapokaliptycznym świecie, nie różniącym się od współczesnego, SUGAR, humanoidalny robot, który może czuć, myśleć i tańczyć, zostaje wysłany, aby przywrócić ludzkości ludzki dotyk. SUGAR w końcu spotyka HON (Human Organism Normal), post-influencera, który w podziemnej komórce techno pozuje w czymś w rodzaju wiecznej reklamy. SUGAR próbuje uwolnić HON z więzienia rutyny, pętli mowy i ruchu, i stara się doprowadzić do prawdziwego spotkania – interakcji i dialogu.

MOJE eKINO.PL