>>> PRODUCENCI I SCENARZYŚCI – SPARINGPARTNERZY CZY PRZYJACIELE

Program INTERFILMLAB 2.0
debata o współpracy w nowym modelu producenckim
9 listopada 2018 r., godz. 20.45, Kino KINOTEKA, Plac Defilad 1

Coraz bardziej popularny nie tylko na świecie, ale również w Polsce model producencki skłania do podjęcia dyskusji w gronie młodych scenarzystów i producentów. Kim jest lub kim powinien być producent dla scenarzysty? Jak wygląda ich współpraca z reżyserem? Jakie story przygotować, aby przekonać producenta do swojego pomysłu? Czego producent poszukuje w tekście? Jakie oczekiwania w stosunku do producenta ma scenarzysta? Do kogo zgłosić się z gotowym projektem? Z kim trzymać sztamę i do kogo zadzwonić?

W debacie wezmą udział m.in.: Agata Szymańska – producentka (Balapolis), Ewa Szwarc – producentka (Kosmos Production), Joanna Szymańska – producentka (SHIPsBOY) i dyrektorka programowa Atelier Scenariuszowego oraz Marcin Ciastoń – scenarzysta i laureat 1. edycji Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego SCRIPT WARS. Spotkanie poprowadzi Marcin Radomski.

Debata organizowana we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury, operatorem Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego oraz Mazovia Warsaw Film Commission, którzy od 2017 roku organizują Mazowiecki Konkurs Scenariuszowy SCRIPT WARS – konkurs na scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego z akcją osadzoną w Warszawie lub na Mazowszu. Adresatami wydarzenia są zarówno profesjonaliści, jak i debiutanci.

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Organizator:
Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji

Partnerzy:
FILMFORUM
Mazowiecki Instytut Kultury
Mazovia Warsaw Film Commission


Wstęp wolny

>>> DEBATY