>>> LONDON FILM SCHOOL

Retrospektywa, prezentacja najnowszych dokonań
Sobota, 10 listopada 2018, 11.30 – 13.00, Kino KINOTEKA (pl. Defilad 1) sala nr 4

London Film School nie trzeba przedstawiać. To miejsce, gdzie szlifują się diamenty światowego kina – ekscentrycznego, erudycyjnego i kontrowersyjnego. CINEMAFORUM zaprezentuje pięć najciekawszych filmów krótkometrażowych studentów jednej z najlepszych szkół filmowych według prestiżowego „The Hollywood Reporter”.

Po projekcji pięciu filmów krótkometrażowych odbędzie się spotkanie z Zhannatą Alshanovą – reżyserką filmu „End of Season” oraz Wojciechem Wrześniewskim – Head of Sound Department LFS. Wydarzenie odbywa się we współpracy z British Council Polska w ramach cyklu spotkań „Creativity Talks”.

London Film School (LFS) jest międzynarodowo poważana za swoje zaangażowanie w film, doskonałość w sztuce, innowacyjność i wolność twórczą. Obecnie zlokalizowana w Covent Garden LFS jest pierwszą szkołą filmową w Wielkiej Brytanii. Głęboko związana z lokalnym i międzynarodowym przemysłem filmowym, LFS może poszczycić się absolwentami na całym świecie, pracującymi w każdym segmencie przemysłu filmowego. Studenci i absolwenci LFS zdobyli wszystkie najważniejsze nagrody w branży filmowej, a szkoła nadal rozwija i pielęgnuje kolejne pokolenia filmowców.

THE CHAIRS
reż. / dir.: Orkhan Agazadeh
20’ / Azerbejdżan 2017

Pośrodku nocy, po drugiej stronie wioski pojawia się migające, stabilne światło.

SOL DE AGOSTO
reż. / dir.: Franco Volpi
20’ / Argentyna 2018

Javier przyjeżdża do rodzinnego Buenos Aires po śmierci ojca. Jest tu po to, by pomóc swojej cierpiącej na chorobę dwubiegunową matce
rozstrzygnąć spór prawny z jej ubezpieczycielem.

END OF SEASON
reż. / dir.: Zhannat Alshanova
24’ / Kazachstan, Wielka Brytania 2017

Pod koniec lata Rosa przyjeżdża do ośrodka męża – małego hotelu na rozległym, suchym stepie, by sprawdzić pracowników i zebrać rachunki. Niespodziewane spotkanie przerywa rutynę jej pobytu i budzi dawno minioną pasję.

AT DAWN FLOWERS OPEN THE GATES OF PARADISE
reż. / dir.: Elżbieta Piekacz
13’ / Wielka Brytania 2017

„At dawn the flowers open the gates of paradise” to film przedstawiający dramat zatracenia się w poczuciu miłości.

THREE CENTIMETRES
reż. / dir.: Lara Zeidan
9’ / Liban, 2017
Cztery Libanki jadą na przejażdżkę na diabelskim młynie, aby jedna z nich poczuła się lepiej po rozstaniu. Ich rozmowa przenosi się do mniej zabawnego miejsca.

>>> RETROSPEKTYWY