>>> KONKURS GŁÓWNY 2020

„Bieg krótkodystansowy wymaga nie tylko dynamiki i sprawności, ale również efektywnego wykorzystania energii i środków, które nie są dane na długo. Autorzy i autorki konkursowych filmów opanowali tę sztukę do perfekcji” – podkreśla Dyrektor CINEMAFORUM Błażej Hrapkowicz.

Wśród 22 filmów krótkometrażowych znajdą się zarówno filmy z najodleglejszych zakątków świata, jak i obiecujące polskie produkcje zrealizowane przez młodych filmowców.

„Nastolatka w Iranie, zdesperowany ojciec w Macedonii Północnej, mali kolekcjonerzy kart piłkarskich w Palestynie, zakonnica w Polsce, młoda gimnastyczka w Belgii – wszyscy funkcjonują w światach pozornie hermetycznych, a przecież doskonale nam znanych. Obserwujemy patriarchalną opresję i urzędniczą inercję, widzimy sport, który staje się trampoliną do marzeń albo udręką ciała, śledzimy instytucjonalne uwikłanie wiary. Nasze filmy konkursowe to dramaty, (czarne) komedie, horrory. Myślę, że każdy znajdzie na CINEMAFORUM coś dla siebie” – dodaje Hrapkowicz.

Warto podkreślić, że dostęp do filmów będzie bezpłatny.

KATALOG PDF PROGRAM PDF MOJE eKINO.PL

>>> KONKURS GŁÓWNY 2020 >>> BLOK I - PIĄTEK 6.11 / 17:00


DA YIE

Pewnego słonecznego dnia w Ghanie cudzoziemiec podchodzi do dwójki dzieci i zabiera je w nieoczekiwaną podróż. Cała trójka dogaduje się tak dobrze, że „Bogah”, jak przedstawia się cudzoziemiec, zaczyna kwestionować swoje początkowe intencje.
czytaj więcej...

SH_T HAPPENS

Wyczerpany wszystkim dozorca, jego sfrustrowana żona i jeden całkowicie przygnębiony jeleń. Ich rozpacz prowadzi do absurdalnych wydarzeń, bo... takie jest życie.
czytaj więcej...

KRZYŻÓWKA

Krzyżówka – zagadka słowno-literowa polegająca na odgadywaniu lub dopasowywaniu haseł i wpisywaniu ich w krzyżujące się ze sobą rubryki. Zazwyczaj celem rozwiązywania krzyżówki jest odgadnięcie hasła składającego się z porozrzucanych po niej, oznaczonych cyframi liter. Starszy mężczyzna rozwiązuje krzyżówkę, w której napotyka różne hasła. Niektóre są łatwiejsze, inne trudniejsze, ale zawsze wiążą się w jakiś sposób z wydarzeniami z jego życia. czytaj więcej...

I AM AFRAID TO FORGET YOUR FACE

Po 82 dniach rozłąki Adam wyrusza w trudną trasę, aby znów spotkać swoją miłość - bez względu na wszystko.
czytaj więcej...

MARADONA’S LEGS

Podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w 1990 roku dwóch młodych palestyńskich chłopców szuka „nóg Maradony” - ostatniej brakującej naklejki, której potrzebują, aby skompletować swój album o mistrzostwach świata i wygrać konsolę Atari.
czytaj więcej...

EN ROUTE

Kiedy Inay i jej młodszy brat muszą wybrać się z ojcem na wyjątkową wycieczkę po mieście, dziewczyna próbuje wszystkiego, aby doprowadzić do opóźnienia.
czytaj więcej...

>>> KONKURS GŁÓWNY 2020 >>> BLOK II - PIĄTEK 6.11 / 19:00

STEPHANIE

Po zdobyciu pierwszego międzynarodowego tytułu jedenastoletnia gimnastyczka doświadcza zarówno nowego rodzaju presji, jak i nowego stopnia samoświadomości. Im bardziej staje się rozpoznawalna, tym bardziej zdaje sobie sprawę, że gra dopiero się rozpoczęła. czytaj więcej...

WŁASNE ŚMIECI

Nie ma nic wspanialszego niż obiad z rodziną. Choć przypomina zapętlony scenariusz, który powtarza się w nieskończoność. I choć oprócz jedzenia trzeba przełykać słowa swoich bliskich. Czasem gorzkie. Czasem tak powtarzalne, że chce się wymiotować. Recytowane śpiewająco od wielu długich lat.
czytaj więcej...

MISS CHAZELLES

Clara i Marie rywalizują ze sobą. Marie wygrała słynny konkurs Miss Chazelles-sur-Lyon, a Clara zajęła drugie miejsce. Podczas gdy w wiosce rośnie napięcie między przyjaciółmi Clary i rodziną Marie, obie dziewczyny wydają się pozostawać w niejednoznacznym związku.
czytaj więcej...

ALL INCLUSIVE

Przez całe życie Kalervo nie potrafił o siebie walczyć, aż wreszcie Annukka - kobieta, która go kocha - daje mu prezent, który wszystko zmienia. Jak wiele poprzednich dzieł reżysera, „All Inclusive” może być interpretowane na wiele sposobów, ostatecznie jednak chodzi o siłę, miłość i zmianę. Gdybyś mógł wpłynąć na smutki w swoim życiu, jak daleko byłbyś skłonny się posunąć?
czytaj więcej...

HENET WARD

Halima, sudańska malarka, udaje się do Basmy, młodej Egipcjanki, aby przed ślubem przyozdobić jej ciało henną. Na oczach Ward, córki Halimy, dochodzi do nagłego spięcia.
czytaj więcej...

SUBJECT

Aby wziąć udział w konkursie fotograficznym, Su-yeon i Hyun-sung, członkowie klubu fotograficznego, udają się do slumsów. Podróżują po okolicy razem, ale Su-yeon czuje się trochę nieswojo z faktem, że Hyun-sung ciągle robi jej zdjęcia. czytaj więcej...

>>> KONKURS GŁÓWNY 2020 >>> BLOK III - SOBOTA 7.11 / 17:00

THE DEVIL’S HARMONY

Dręczona nastolatka prowadzi klub a cappella i wykorzystuje go jako narzędzie zemsty wobec jej szkolnych prześladowców.
czytaj więcej...

SOMETHING TO REMEMBER

Cisza przed burzą. Dwa gołębie odwiedzają zoo bez zwierząt, ślimak mierzy ciśnienie u lekarza, w laboratorium CERN coś poszło zupełnie nie tak. Sześć chwil z naszej ery, jak wspomnienia o świecie, który opuszczamy.
czytaj więcej...

KAMIEŃ

Podczas wycieczki do parku poruszająca się na wózku młodziutka zakonnica Zofia dotyka przypadkowego kamienia. Nagle wstaje o własnych siłach. Lekarze nie mają na to żadnego wyjaśnienia. I chociaż siostra przełożona wyciska siódme poty, by Watykan oficjalnie uznał to za cud, Arcybiskup Warszawy jest sceptyczny. Kamień jest zbyt świeckim przedmiotem, by Watykan potraktował sprawę poważnie. czytaj więcej...

THE DOE

Helene spędza romantyczny weekend na francuskiej wsi, ale po kłótni z kochankiem wpada w furię. Postanawia uciec i trafia na rozległe wiejskie tereny, całkowicie zdezorientowana. Natura odzyskuje swoje prawa. Rozpoczyna się polowanie. Helene staje się łanią.
czytaj więcej...

MASSACRE

Dwie siostry wkrótce będą musiały opuścić swoją ukochaną wyspę, na której życie stało się zbyt kosztowne dla ich rodziny. Ich smutek zamienia się w furię wobec tych, którzy zmuszają je do opuszczenia wyspy - turystów. To lato będzie ciemne, zabójcze, tak toksyczne jak roznoszące się po plażach wodorosty.
czytaj więcej...

>>> KONKURS GŁÓWNY 2020 >>> BLOK IV - SOBOTA 7.11 / 19:00

PLAY SCHENGEN

Firma produkująca gry komputerowe tworzy grę edukacyjną o tematyce związanej z Unią Europejską. Gracz wciela się w postać narodowego ptaka, który musi się rozmnażać i budować gniazda za granicą, ale może latać tylko zgodnie ze swoją wizą. Obserwujemy dwóch projektantów gier, którzy zmieniają Unię Europejską w pikselową grafikę, starając się, aby koncept strefy Schengen był chwytliwy dla młodych ludzi. Pytanie brzmi: czy jest to w ogóle możliwe?
czytaj więcej...

MEMORABLE

Malarz Louis doświadcza ostatnio dziwnych wydarzeń. Jego świat zdaje się mutować. Powoli meble, przedmioty, ludzie tracą realizm. Niszczą się, czasami się rozpadają…

czytaj więcej...

STICKER

Po nieudanej próbie odnowienia rejestracji samochodu, Dejan wpada w biurokratyczną pułapkę, która testuje jego determinację, aby pozostać odpowiedzialnym ojcem. czytaj więcej...

EXAM

Nastolatka zostaje wciągnięta w proces dostarczania paczki kokainy do klienta i grzęźnie w cyklu dziwnych zdarzeń.
czytaj więcej...

INDEX

Dana ucieka ze swoją rodziną. Łódź, która będzie ich przemycać do Europy, jest gotowa do wyjazdu, ale jego syn, Alan, odmawia opuszczenia ciężarówki. Okazuje się, że Alan przytrzasnął swój palec wskazujący i nie może się ruszyć. Dana wpada w panikę i w swojej desperacji staje przed dramatycznym wyborem. czytaj więcej...