>>> KONKURS GŁÓWNY 2019

Tegoroczny Międzynarodowy Konkurs Krótkometrażowych Filmów Fabularnych to produkcje nagrodzone w Cannes oraz Clermont-Ferrand, pokazywane na Berlinale, Sundance, w Toronto, Wenecji czy Karlowych Warach. Wstęp na projekcje i spotkania z twórcami jest bezpłatny. Pokazy odbywają się w kinie KINOTEKA w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

>>> KONKURS GŁÓWNY 2019 >>> BLOK I - PIĄTEK 8.11 / 17:00


A SIEGE

Samotna kobieta w rozdartym wojną Sarajewie wyrusza w podróż w poszukiwaniu wody i nikt nie zdoła jej powstrzymać – ani sąsiedzi, ani nawet snajper.
czytaj więcej...

SOMETIMES, I THINK ABOUT DYING

Fran myśli o śmierci, jednak mężczyzna w biurze prawdopodobnie chce się z nią umówić.
czytaj więcej...

ALIEN

Reonghee i ja jesteśmy nielegalnymi imigrantkami. Wczoraj Reonghee zginęła podczas ucieczki przed urzędnikami biura imigracyjnego. Firma, w której pracowałyśmy, troszczy się tylko o zatuszowanie sprawy. Odszukam ciało Reonghee i wyprawię jej pogrzeb, na który zasługuje.
czytaj więcej...

FIRST ACT

Dwóch studentów szkoły teatralnej próbuje przekonać swoich kolegów, aby opuścili zajęcia i przyłączyli się wraz z nimi do ulicznych protestów przeciwko cięciom w kulturze.
czytaj więcej...

THE NIGHT OF THE PLASTIC BAGS

39-letnia Agathe ma obsesję: chce mieć dziecko. Odnajduje więc swojego byłego, Marca-Antoine, DJ-a techno w Marsylii. Kiedy próbuje namówić go, żeby do niej wrócił, plastikowe torby budzą się do życia i atakują miasto.
czytaj więcej...

>>> KONKURS GŁÓWNY 2019 >>> BLOK II - PIĄTEK 8.11 / 19:30

ANNA

Anna, samotna matka w średnim wieku, mieszka w małym przemysłowym miasteczku położonym na rozdartej wojną wchodniej Ukrainie. Mimo że przez lata nie wychodziła z domu, przekonana reklamą radiową postanawia wziąć udział w imprezie dla mężczyzn z zagranicy, którzy podróżują po kraju w poszukiwaniu miłości.
czytaj więcej...

DESIRES OF THE FLESH

Błogosławiona niech będzie niedziela, czyli dzień, w którym mam spotkać Giovanę.
czytaj więcej...

STORY

„Story” to ironiczny ciąg kilkunastu scenek, opowiadających o przenikaniu się codzienności ze światem cyfrowym. Oglądany przez „story”, popularną dziś funkcję na większości mediów społecznościowych, przedstawia ludzi samotnych, zagubionych, a czasem już obojętnych na otaczającą ich rzeczywistość.
czytaj więcej...

GET READY WITH ME

Vendela pokazuje w klasie poradnik dla samobójców ze swojego kanału YouTube, co sprawia, że nauczyciel angażuje się w jej życie. Jego troska przeradza się w grę o władzę. Thriller psychologiczny, który w niepokojący, mroczny i komiczny zarazem sposób opowiada o media społecznościowych jako symbolu statusu wśród nastolatków.
czytaj więcej...

FOLLOWER

Clara chce jedynie spędzić normalny wieczór jako opiekunka zatrudniona przez bogatą rodzinę, gdy nagle dostaje powiadomienie o nowym followerze na Instagramie. Ten jest jednak inny niż wszyscy – nie jest też łatwo się go pozbyć…
czytaj więcej...

>>> KONKURS GŁÓWNY 2019 >>> BLOK III - SOBOTA 9.11 / 17:30

DUSZYCZKA

Przy brzegu rzeki ugrzęzło martwe ciało. Jego ogarnięte rozkładem wnętrze wciąż skrywa duszę - miniaturę ciała zmarłego. Gnijące narządy rozstępują się i maleńka postać przedziera się na zewnątrz. Stojąc nad brzegiem, żegna się ze swym ciałem i wyrusza w podróż po pośmiertnej krainie.
czytaj więcej...

PATISION AVENUE

Mama Yanniego jest w drodze na przesłuchanie do roli Violi w sztuce Szekspira, gdy odkrywa, że jej młody syn został sam w domu. Poprzez serię rozmów telefonicznych stara się pogodzić najważniejsze role w swoim życiu, spacerując po najbardziej niebezpiecznej części centrum Aten, Patision Avenue.
czytaj więcej...

KINGDOM COME

Rodzina z klasy średniej spędza cały dzień na zakupach w oczekiwaniu na narodziny nowego dziecka. Podążamy za nimi do konsumenckiego snu, który wkrótce zamienia się w koszmar. Sprawy przybierają gwałtowny obrót, gdy głowa rodziny staje twarzą w twarz z grupą zamaskowanych mścicieli.
czytaj więcej...

HECTOR MALOT: THE LAST DAY OF THE YEAR

Zbliża się Nowy Rok. Sofia ma sen, o którym nikomu nie mówi: idąc po pustyni, dowiaduje się, że jest chora. Udaje, że jej to nie obchodzi. Czyżby straciła serce?
czytaj więcej...

FAVOURITES

Po kłótni z matką zbuntowana Sofia postanawia pojechać autostopem do Włoch w poszukiwaniu swojego biologicznego ojca. W pośpiechu chowa kilka rzeczy do plecaka i rusza w podróż we wczesnych godzinach letniego wiedeńskiego poranka. Kiedy poznaje Michaela, mężczyznę w średnim wieku, który niechętnie zgadza się ją podwieźć, dwoje nieznajomych nawiązuje niespodziewaną przyjaźń podczas wspólnej podróży przez południe Austrii. czytaj więcej...

>>> KONKURS GŁÓWNY 2019 >>> BLOK IV - SOBOTA 9.11 / 19:30

SHE RUNS

Podczas zwykłej chińskiej zimy Yu, uczennica z małego miasta, próbuje opuścić szkolny zespół tańca aerobowego.
czytaj więcej...

SON OF THE SEA

Mężczyzna mieszka z żoną i iluzją syna na ścianie. Ta halucynacja stopniowo komplikuje im życie.
czytaj więcej...

THE GOLDEN LEGEND

Jest letni dzień na miejskim basenie w Montánchez. Najświętsza Panna patrzy z góry czujnym okiem.
czytaj więcej...

NIE ZMIENIAJ TEMATU

Na osiedlu obowiązują trzy zasady: „Pierwsza: nigdy nie oszukiwać ziomków. Druga: nie wyleszczać się i zawsze odpowiadać na atak. Trzecia – najważniejsza: nie donosić na psy. A kto je złamie, ten ma przejebane”. Uliczny kodeks, osiedlowe mordy i rap.
czytaj więcej...

WATERMELON JUICE

Barbara i Pol spędzają kilka dni na wakacjach z grupą przyjaciół w domu pośród dzikiej przyrody. Chcą się dobrze bawić i znaleźć spokojną przestrzeń, w której mogą cieszyć się intymnością. Dzięki wsparciu Pola, na łonie natury, pomiędzy łzami a śmiechem, Barbara leczy stare rany i odnajduje na nowo swoją seksualność.
czytaj więcej...