>>> KONKURS GŁÓWNY 2017

>>> KONKURS GŁÓWNY 2017 >>> FILMY W KONKURSIE


SUMMER

Na słonecznej śródziemnomorskiej plaży wydaje się, że czas stanął w miejscu. Wycieńczony czarnoskóry mężczyzna czołga się po piasku, podczas gdy wczasowicze dookoła zdają się go nie zauważać. Historia zainspirowana fotografią Juana Mediny na hiszpańskiej plaży Gran Tarajal z 2006 roku.
czytaj więcej...

NDR

By wyłudzić pieniądze z ubezpieczalni trzeba wypatrzyć „jelenia”, wykorzystać jego błąd i wystawić się na kolizję. Kamil jest w tym mistrzem, ale problem zaczyna się, kiedy wypadek trzeba zainscenizować, bo prosi o to zadłużony brat. Żyjący od imprezy do imprezy Filip nie jest do tego odpowiednią osobą. Kamil odmawia, ale sytuacja się komplikuje…
czytaj więcej...

SMALL TOWN

Pewnego dnia Frederico dowiaduje się od swojego nauczyciela, że ciała składają się z głowy, tułowia i kończyn, i że ludzie umierają, gdy ich serca przestają bić. Tej nocy nie może spać. Kilka razy budzi swoją matkę narzekając na ból w klatce piersiowej.
czytaj więcej...

EAGLEHAWK

Głęboko w odległym lesie aspirująca aktorka przebiera się za Yowie (australijską Wielką Stopę), by odstraszyć poszukiwaczy przygód i dać nadzieję wierzącym.
czytaj więcej...

LOVE

„Love” to krótki film opisujący w trzech rozdziałach uczucie miłości rodzące się w wyniku gwiezdnych wpływów. Abstrakcyjne sytuacje przywodzące na myśl haiku odsłaniają przeobrażenie w atmosferze na jednej z planet spowodowane zmianą grawitacji i światła. Ta pulsująca planeta sprawia, że jej mieszkańcy na różne sposoby stapiają się w jedno.
czytaj więcej...

TRIAL & ERROR

Film o zagubionym guziku z koszuli, perfekcjonistycznych ciociach, zajętych kotach, spłoszonych papugach i o dawno niewidzianym przyjacielu.
czytaj więcej...

60 KILO NICZEGO

Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna swój pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Jednak nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z pracowników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na ostateczną próbę. Bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dla nas dramatyczne. czytaj więcej...

WELCOME HOME ALLEN

Grupa wojowników wraca do świata, który może już ich nie rozpoznawać. W ostatniej części trylogii Andrew Kavanagh’a odkrywamy zderzenie nowoczesnych i starożytnych rytuałów.
czytaj więcej...

THE BURDEN

Czarny musical odgrywany we współczesnym centrum handlowym tuż obok autostrady. Pracownicy różnych lokali przedstawieni jako zwierzęta radzą sobie ze znudzeniem i egzystencjalną niepewnością dzięki wykonywaniu radosnych figur tanecznych. Apokalipsa jawi się tutaj jako kuszący wyzwoliciel.
czytaj więcej...

THE WAY I LOVE YOU

Dani jest drobnym złodziejaszkiem, który zakochuje się w policjantce, która aresztowała go podczas kradzieży. To nie tylko miłość od pierwszego wejrzenia i moment niespodziewanego olśnienia, lecz przede wszystkim zupełnie nowe doświadczenie dla adoratora, gdyż Dani nigdy wcześniej nie był zakochany.
czytaj więcej...

AMALIMBO

„Amalimbo” to historia pięcioletniej Tipuany, która doświadcza piekielnej otchłani próbując przejść na „drugą stronę”, gdy desperacko pragnie spotkania z jej niedawno zmarłym ojcem. To krótka historia, która ma miejsce w niezdefiniowanej przestrzeni w równie niezdefiniowanej przyszłości.
czytaj więcej...

NAJPIĘKNIEJSZE FAJERWERKI EVER

Akcja filmu toczy się współcześnie w jednym z europejskich miast. Opowiada o jednym dniu z życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu konfliktu zbrojnego w ich kraju muszą zmodyfikować swoje plany na przyszłość.
czytaj więcej...

HOME

Podczas gdy tysiące mężczyzn, kobiet i dzieci próbuje dostać się do Europy, żyjąca dotąd wygodnie angielska rodzina przeżywa własną, zmieniającą życie podróż.
czytaj więcej...

NEGATIVE SPACE

Mój tata nauczył mnie jak się pakować.
czytaj więcej...

ABOUT THE BIRDS AND THE BEES

Introwertyczny farmer wraz ze swoim synem wybierają się do apteki po tym, jak nastolatek miał mały wypadek ze swoją dziewczyną.
czytaj więcej...

NIGHTHAWK

Na lokalnej drodze leży nieruchomo borsuk. Policyjny patrol po ciemku zmierza w jego kierunku. Wkrótce orientują się, że zwierzę nie jest martwe – borsuk jest kompletnie pijany! Gdy policjanci próbują zwlec go z drogi, zwierzę budzi się, a sprawy przyjmują dziwny obrót.
czytaj więcej...

THE GOODBYE

Boliwijska pokojówka podejmuje próbę wypełnienia ostatniej woli jej zmarłej pani.
czytaj więcej...

DECORADO

Świat jest wspaniałą sceną, lecz pełną niecnych postaci.
czytaj więcej...

GET UP KINSHASA!

Nie ma wypastowanych butów, nie ma szkoły! 10-letni Samuel odkrywa kinszaskie sposoby popadania w kłopoty, ale też radzenia sobie z nimi.
czytaj więcej...

BATHTUB

Bracia Georg, Alexander i Niklas przygotowują wyjątkowy prezent dla ich matki. Jednak pomysł, by odtworzyć na nowo zdjęcie w wannie z dzieciństwa, wydaje się zbyt głupi dla najstarszego z nich. Krok po kroku wszyscy trzej lądują jednak nago w wannie orientując się przy okazji, jak bardzo się od siebie oddalili.
czytaj więcej...

OFFSTAGE

W tragikomicznym filmie ogarnięta obsesją matka Filipa porywa sławnego aktora i nauczyciela aktorstwa Alexandru Solomona, by przekonać go, że jej syn jest wart przyjęcia na Narodowy Uniwersytet Teatru i Kinematografii w Bukareszcie. Niedoszła dyrektorka teatru, Maria, przekłada swoje osobiste porażki na jedynego syna, obsesyjnie próbując zrobić z niego wspaniałego aktora, pomimo jego oczywistego braku talentu. Do czego jeszcze może być zdolna?
czytaj więcej...

BIRTH OF A LEADER

Vincent, 20-letni wzięty aktor, dostaje propozycję zagrania głównej roli w filmie roku: biografii Charlesa de Gaulle’a opowiadającej o latach jego młodości. W tym samym czasie rodzice Vincenta przeprowadzają się do Orléans, zmuszając go tym samym do rozpoczęcia samodzielnego życia. Film podąża za pierwszymi krokami Vincenta ku niezależności.
czytaj więcej...

ANIMAL YEAR

„Animal Year” to fatalistyczna historia zainspirowana osobistymi wspomnieniami reżysera. To jego czwarta praca, a za zdjęcia, dźwięk i muzykę jak zwykle odpowiedzialny jest on sam.
czytaj więcej...

WRITTEN/UNWRITTEN

Babisa właśnie urodziła piękną córeczkę. Jednak do zwolnienia jej ze szpitala potrzebny jest podpis matki nieletniej Babisy, której ta nie widziała od czasów, gdy sama była dzieckiem. Mocny dramat o złożonych relacjach rodzinnych oparty jest na cierpliwej i wnikliwej obserwacji zachowań i charakterów.
czytaj więcej...

PERU

Wezwani na tajemnicze spotkanie, Poppy, Vincent, Gaspard i Adèle trafiają do rozpadającego się baru na wybrzeżu w Ostende. Szybko cała czwórka orientuje się, że nie znaleźli się tu przypadkowo. Gdy dowiadują się, że są przyrodnim rodzeństwem, jasnym staje się fakt, że dziedziczą bar razem. Mają jedną misję – wspólnie odbudować restaurację.
czytaj więcej...

FUCKING BUNNIES

Fucking Bunnies to niezwykły opis codziennej egzystencji klasy średniej z jej wścibskimi sąsiadami wiecznie śledzącymi poczynania innych i obgadującymi ich za plecami. To historia Raimo, 49-letniego mężczyzny, który gra samotnie w squasha i lubi swoje stabilne życie. Błogie status quo zostaje zachwiane, gdy do mieszkania obok wprowadzają się członkowie seksualnej sekty.
czytaj więcej...

BIRDLIME

Birdlime to nazwa lepkiej substancji, zwykle zrobionej z kory orzechowej lub jemioły. Pokrywa się nią gałęzie w celu schwytania dzikich ptaków przeznaczonych na eksport lub handel. Film obserwuje ptaka, który ledwo ucieka z tego środowiska, zostaje jednak uwięziony w klatce i otoczony nieznajomymi dźwiękami i nieprzypominającymi ptaków stworzeniami.
czytaj więcej...