>>> Fashion Film – przegląd filmów modowych

Bez nazwy-2

W tej sekcji zostaną zaprezentowane etiudy filmowe i reklamy, traktujące modę jako idealne medium, które potrafi łączyć artyzm, surrealistyczną estetykę z komentarzem społecznym, tworząc tym samym intensywną i różnorodną dawkę bodźców.

Filmy modowe to nie tylko sposób pokazania materialnego dzieła danego projektanta w ruchu, ale też atrakcyjna wizualnie możliwość przekazania idei i inspiracji, które towarzyszyły akcie tworzenia. Sekcja Fashion to przegląd starannie dobranych filmów międzynarodowych zrealizowanych w przeciągu ostatnich kilku lat przez wielokrotnie nagradzanych twórców. Na ekranie będzie można obejrzeć filmy m.in. Matthew Frosta który współpracował np. z magazynem Vogue, a w jego filmach zobaczymy Kristen Dunst czy Cate Blanchett, a także najnowszą produkcję Ace’a Nortona, która została doceniona na kilku najważniejszych festiwalach filmu modowego, a sam twórca ma na koncie nominację do nagrody Grammy.

Po pokazie odbędzie się spotkanie z Deanem Alexandrem, autorem filmu Escandalo: A Cruise 2014 Fashion Film By Karla Colletto, który został nagrodzony na festiwalu filmu mody w Mediolanie (najlepszy montaż) i w Miami (najlepszy krótki film modowy i najlepsza stylizacja).

W ramach pokazu zostanie zaprezentowanych 15 obrazów:

> Vina Anna Matthew Frost

> Escandalo: A Cruise 2014 Fashion Film By Karla Colletto Dean Alexander
> Knowing through nothing Floria Sigismondi
> Singularity. Fashion. Reincarnation. Piotr Naumowicz
> CABAŃAS Fashion Film Gerardo Fontanela
> EMBER Marcin Kempski & Maciek Dąbrowski
> DANA LEE SS12 film Adrian Buitenhuis
> Aspirational Matthew Frost
> Lollipop Eva Michon
> Agi&Sam Edward Housden
> House Guest Eva Michon
> E_SSENCE Piotr Naumowicz
> BOHOBOCO S/S 2012 Marcin Kempski
> The Purgatory of Monotony Ace Norton
> Scripted Content Matthew Frost