>>> POKAZY FILMOWE >>> CZYSTE OBRAZYW tym roku zaprezentujemy osobną sekcję zatytułowaną „Czyste obrazy”. Nie grupuje ona wcale tytułów gorszych, niż te z konkursu głównego, lecz jedynie utwory odmienne. Są to obrazy ze wszystkich stron świata, oryginalne i osobliwe, tworzące swoisty „bazar różnorodności”, na którym każdy z kinomanów może poczynić dla siebie indywidualne odkrycia. Staraliśmy się znaleźć do sekcji tej filmy o szczególnie intrygującej formie, opowiadane przede wszystkim obrazem (stąd jej tytuł), rzadko, jeśli w ogóle, posiłkujące się dialogiem. Udowadniają one, jak wiele powiedzieć można w krótkim filmie za pomocą samych obrazów i dźwięków oraz jak intrygujące filmowe uniwersa za sprawą tych środków wykreować. Zapraszamy na „Czyste obrazy” – nie będziecie zawiedzeni! Pokazy odbędą się 9 listopada w Kinotece.

>>> CZWARTEK, 9.11, 17:00 – 18:40

GOKURŌSAMA

Wczesnym rankiem w japońskim centrum handlowym pracownica jednej z małych restauracji doznaje paraliżu. Aby uzyskać dla niej pomoc, młodsza koleżanka przedziera się z nią przez galerię.

HUNTING

Przy okazji wyjazdu na polowanie, Steph uczy Sarah podstawowych zasad posługiwania się bronią. To będzie jej pierwszy raz...

THE FIRE CELEBRATION AT THE KURAMA

Świątynia Yuki-jinja jest położona w Kioto, na wzgórzu Kurama. Co roku ma tam miejsce niezwykły festiwal ognia. Film łączy podejście dokumentalne i fantazję, by przedstawić ludzi, bóstwa i dusze tworzące festiwal.

GARDEN PARTY

W opustoszałym, luksusowym domu kilka płazów penetruje otoczenie i podąża za pierwotnymi instynktami.

COPYRETTE

Nagie ciało młodej kobiety leży nieruchomo na kuchennej podłodze. W pobliskim lesie mężczyzna szuka swojego psa. Ich ścieżki krzyżują się w punkcie ksero, gdzie okazuje się, że ta pozornie wstydliwa kobieta ma przedziwną obsesję na punkcie swojego ciała.

SIROCCO

Na skraju sycylijskiego wybrzeża rodzina zbiera się w restauracji, by celebrować urodziny ojca chrzestnego - głowy rodu. Niestety, wzmaga się wiatr…

PRESTON

Szmer widowni w oddali słychać coraz wyraźniej. Już prawie czas. Jego kostium wygląda świetnie. Jego palce są rozgrzane. Jest gotowy do walki. Tylko perfekcja jest tu akceptowana. Jednakże czeka na niego więcej, niż może się spodziewać. Niech rozpocznie się show!

AMATEURS

Trzech młodych chłopców ustawia na budynku antenę krótkofalowego radia. Mężczyzna z przenośnym odbiornikiem słucha różnych częstotliwości wędrując po okolicy. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna transmituje prognozę pogody w kosmosie przekazywaną do wszystkich krótkofalowych odbiorników.

MR. NIGHT HAS A DAY OFF

Dlaczego noc zamienia się z dniem? Cóż, jeśli coś ci się nie podoba, zmieniasz to.

 

RAGNAROK

Nadciąga sztorm. Orzeł zostaje pochwycony przez ducha śmierci, a pocisk wystrzelony w stronę jego rozstrzygającej walki.

THEY JUST COME AND GO

Akcja filmu rozgrywa się o wschodzie słońca na słynnej plaży w Splicie. Sceneria wydaje się nieco  surrealistyczna. Z jednej strony młodzi ludzie, niewyspani i skacowani powoli opuszczają plażę, aby pójść wreszcie spać. Z drugiej strony, starsi ludzie zaczynają właśnie swój dzień. Połączenie młodości i starości w jednym miejscu i o tak niezwykłej porze dnia skłania do myślenia o przemijaniu i budzi wspomnienia czasów młodości.

LATE SUMMER

“Late Summer” przedstawia tradycyjny  pekiński teatr podczas występu we współczesnej przestrzeni turystycznej.

>>> KALENDARIUM

>>> Dzień 1 | 7.11.2018 (środa)

Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce.

>>> Dzień 2 | 8.11.2018 (czwartek)

Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce.

>>> Dzień 3 | 9.11.2018 (piątek)

Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce.

>>> Dzień 4 | 10.11.2018 (sobota)

Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce.

>>> Dzień 5 | 11.11.2018 (niedziela)

Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce.