ou

reż./dir.: Sebastien Bailly
20’ / Sébastien de Fonséca / Francja 2013

Hasifa jest studentką Historii Sztuki. Aby zdać egzamin ustny, będzie musiała zdjąć swój hidżab. Udaje się do Luwru, aby przyjrzeć się obrazowi, który będzie musiała skomentować.

 

Sebastien Bailly
Urodzony w 1976 w Brive-la-Gaillarde, Corrèze (Francja). Jest reżyserem i pisarzem, znanym z „My Sense of Modesty” (2013), „Douce” (2011) and „La fille du hasard” (1998). Współzałożyciel Brive European Medium Length Film Meetings, jedynego w Europie festiwalu poświęconego filmom średniometrażowym. Obecnie pełni funkcję jego artystycznego dyrektora.

  

>>> KALENDARIUM

>>> Dzień 1 – 12.11.2014 (środa)

15:00 – 16:00
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane (blok I)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepszy film animowany

16:10 – 18:00
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane (blok II)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepszy film dokumentalny

18:15 – 20:00
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane (blok III)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepszy scenariusz, najlepsza reżyseria, najlepszy montaż, najlepszy aktor

20:15 – 21:15
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane (blok IV)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia, najlepszy scenariusz, najlepsza aktorka

21:30 – 22:20
Fashion Film – przegląd filmów modowych

 

 

Wszystkie projekcje festiwalowe odbywają się w kinie “KINOTEKA” (PKiN, Plac Defilad 1, Warszawa).
Filmy przeznaczone są wyłącznie dla widzów dorosłych (18+) . Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. 

>>> Dzień 2 – 13.11.2014 (czwartek)

10:00-17:00
WARSZTAT: FASHION FILM z Akademią Fotografii
Prowadzenie: Paweł Księżopolski

15:00 – 16:30
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego – filmy nominowane (blok V)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepszy montaż oraz najlepsza aktorka

16:45 – 18:00
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego – filmy nominowane (blok VI)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepszy scenariusz, najlepszy aktor, najlepsza aktorka

18:20 – 19:45
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego – filmy nominowane (blok VII)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż

20:00 – 22:00
WYŚNIONE WOLNOŚCI – Kino wolności czy wolność w kinie?
-pokaz filmu „Pocztówki z Republiki Absurdu”, reż. Jan Holoubek
-debata z udziałem zaproszonych gości

 

 

Wszystkie projekcje festiwalowe odbywają się w kinie “KINOTEKA” (PKiN, Plac Defilad 1, Warszawa).
Filmy przeznaczone są wyłącznie dla widzów dorosłych (18+) . Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. 

>>> Dzień 3 – 14.11.2014 (piątek)

11:00-14:00
Szkolenie Central Poland – Business Support Network EEN

15:00 – 16:50
WARSZTAT PRODUCENCKI Z ANNĄ WYDRĄ

17:00 – 17:10
Otwarcie Międzynarodowego Konkursu Niezależnych Filmów Fabularnych

17:10 – 18:45
PROJEKCJE KONKURSOWE (blok I)

19:00 – 20:45
PROJEKCJE KONKURSOWE (blok II)

21:00 – 22:35
PROJEKCJE KONKURSOWE (blok III)

 

 

Wszystkie projekcje festiwalowe odbywają się w kinie “KINOTEKA” (PKiN, Plac Defilad 1, Warszawa).
Filmy przeznaczone są wyłącznie dla widzów dorosłych (18+) . Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. 

>>> Dzień 4 – 15.11.2014 (sobota)

13:00 – 14:50
Slovak Short Cinema – spotkanie z kinem słowackim

13:00-15:00
WARSZTAT DOKUMENTALNY Z MARCINEM KOSZAŁKĄ

15:10 – 16:30
PROJEKCJE KONKURSOWE (blok IV)

16:45 – 18:45
PROJEKCJE KONKURSOWE (blok V)

19:00 – 20:40
MultimediaOFF
– pokaz nagrodzonych filmów podczas 12. Multimedia Happy End – Festiwalu Filmów Optymistycznych  

21:30
Ceremonia zakończenia Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych
- Uroczyste wręczenie Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego (edycja 2014)
– Ogłoszenie nominacji do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego (edycja 2015)
– Wręczenie nagród laureatom Konkursu Międzynarodowego
– Poczęstunek dla uczestników oraz zaproszonych gości

 

 

Wszystkie projekcje festiwalowe odbywają się w kinie “KINOTEKA” (PKiN, Plac Defilad 1, Warszawa).
Filmy przeznaczone są wyłącznie dla widzów dorosłych (18+) . Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. 

>>> Dzień 5 – 16.11.2014 (niedziela)

14:00-16:00
WARSZTAT SCENOPISARSKI Z AGNIESZKĄ KRUK

13:00-15:00
German Short Cinema –  Spotkanie z kinem niemieckim

16:00-17:50
Pokaz nagrodzonych filmów podczas Festiwalu

18:00-19:30
Pokaz niezależnych teledysków

 

 

Wszystkie projekcje festiwalowe odbywają się w kinie “KINOTEKA” (PKiN, Plac Defilad 1, Warszawa).
Filmy przeznaczone są wyłącznie dla widzów dorosłych (18+) . Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. 

>>> VARIA