el

Prezentujemy listę 23. produkcji, które w tym roku walczyć będą o GRAND PRIX Festiwalu – nagrodę finansową ufundowaną przez Multimedia Polska.


>>> B Moll

reż./dir.: Zuzana Mariankova
5’ / University of Performing Arts / Słowacja 2014

 

>>> Bahar im wonderland / Bahar in wonderland
reż./dir.: Behrooz Karamizade
16’ / Jörn Möllenkamp / Niemcy 2013

 

>>> El Futuro / The Future
reż./dir.: Luis López Carrasco
67’/ Luis López Carrasco, Luis Ferrón, Ion de Sosa, Manu Calvo y Roberto Butragueno / Hiszpania 2013

 

>>> Errata
reż./dir.: Arek Biedrzycki
19’ / WRiTvUŚ / Polska 2013

 

>>> La muerte dormida / Sleeping Death
reż./dir.: David Casademunt Izquierdo
15’ / Fitzcarraldo FilmsS.L. / Hiszpania 2014

 

>>> Leichenschmaus / Family Funeral
reż./dir.: Felix F. Walz
13’ / Hamburg Media School / Niemcy 2013

 

>>> Le maillot de bain / The Swimming Trunks
reż./dir.: Mathilde Bayle
20’ / Jonathan Hazan / Francja 2013

 

>>> Łakomstwa Endemita / Endemic’s Greed
reż./dir.: Natalia Dziedzic
11′ / FUMI STUDIO ( Piotr Furmankiewicz, Mateusz Michalak) / Polska 2014

 

>>> Magma
reż./dir.: Paweł Maślona
31′ / WRiTvUŚ / Polska 2013

 

>>> Matka ziemia / Mother Earth
reż./dir.: Piotr Złotowicz
30’ / PWSFTViT / Polska 2014

 

>>> Mur / The Wall
reż./dir.: Andra Tevy
17’ / Jonathan Hazan / Francja 2014

 

>>> Obcy / Stranger
reż./dir.: Piotr Domalewski
24’ / WRiTvUŚ / Polska 2013

 

>>> Ojcze masz / Father’s Day
reż./dir.: Kacper Lisowski
32’ / Studio Munka – SFP / Polska 2014

 

>>> Olga
reż./dir.: Kaur Kokk
19’ / Alasti Kino OÜ / Estonia 2013

 

>>> Ostatni walc / The Last Waltz
reż./dir.: Maciej Kawalski
15’ / Polska 2014

 

>>> Ou je metes ma pudeur / My Sense of Modesty
reż./dir.: Sebastien Bailly
20’ / Sébastien de Fonséca / Francja 2013

 

>>> Padre / Father
reż./dir.: Santiago ‘Bou’ Grasso
12’ / opusBou / Francja 2013

 

>>> Pożegnanie / Farewell
reż./dir.: Marta Prus
4’ / PWSFTViT / Polska 2013

 

>>> Serender
reż./dir.: Seyid Coak
17’ / Seyid Coak / Turcja 2014

 

>>> Wo Wir Sind / Where We Are
reż./dir.: IIeker Catak
14’ / Hamburg Media School / Niemcy 2013

 

>>> Wulkan / Volcano
reż./dir.: Michał Wawrzecki
17’ / WRiTvUŚ / Polska 2013

 

>>> Z łóżka powstałeś / From Bed Thou Arose
reż./dir.: Bartosz Konopka
23’ / Otter Films / Polska 2014

 

>>> Zabicie ciotki/ Killing Auntie
reż./dir.: Mateusz Głowacki
30’ / WRiTvUŚ / Polska 2013

>>> KALENDARIUM

>>> Dzień 1 – 12.11.2014 (środa)

15:00 – 16:00
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane (blok I)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepszy film animowany

16:10 – 18:00
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane (blok II)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepszy film dokumentalny

18:15 – 20:00
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane (blok III)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepszy scenariusz, najlepsza reżyseria, najlepszy montaż, najlepszy aktor

20:15 – 21:15
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane (blok IV)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia, najlepszy scenariusz, najlepsza aktorka

21:30 – 22:20
Fashion Film – przegląd filmów modowych

 

 

Wszystkie projekcje festiwalowe odbywają się w kinie “KINOTEKA” (PKiN, Plac Defilad 1, Warszawa).
Filmy przeznaczone są wyłącznie dla widzów dorosłych (18+) . Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. 

>>> Dzień 2 – 13.11.2014 (czwartek)

10:00-17:00
WARSZTAT: FASHION FILM z Akademią Fotografii
Prowadzenie: Paweł Księżopolski

15:00 – 16:30
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego – filmy nominowane (blok V)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepszy montaż oraz najlepsza aktorka

16:45 – 18:00
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego – filmy nominowane (blok VI)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepszy scenariusz, najlepszy aktor, najlepsza aktorka

18:20 – 19:45
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego – filmy nominowane (blok VII)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż

20:00 – 22:00
WYŚNIONE WOLNOŚCI – Kino wolności czy wolność w kinie?
-pokaz filmu „Pocztówki z Republiki Absurdu”, reż. Jan Holoubek
-debata z udziałem zaproszonych gości

 

 

Wszystkie projekcje festiwalowe odbywają się w kinie “KINOTEKA” (PKiN, Plac Defilad 1, Warszawa).
Filmy przeznaczone są wyłącznie dla widzów dorosłych (18+) . Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. 

>>> Dzień 3 – 14.11.2014 (piątek)

11:00-14:00
Szkolenie Central Poland – Business Support Network EEN

15:00 – 16:50
WARSZTAT PRODUCENCKI Z ANNĄ WYDRĄ

17:00 – 17:10
Otwarcie Międzynarodowego Konkursu Niezależnych Filmów Fabularnych

17:10 – 18:45
PROJEKCJE KONKURSOWE (blok I)

19:00 – 20:45
PROJEKCJE KONKURSOWE (blok II)

21:00 – 22:35
PROJEKCJE KONKURSOWE (blok III)

 

 

Wszystkie projekcje festiwalowe odbywają się w kinie “KINOTEKA” (PKiN, Plac Defilad 1, Warszawa).
Filmy przeznaczone są wyłącznie dla widzów dorosłych (18+) . Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. 

>>> Dzień 4 – 15.11.2014 (sobota)

13:00 – 14:50
Slovak Short Cinema – spotkanie z kinem słowackim

13:00-15:00
WARSZTAT DOKUMENTALNY Z MARCINEM KOSZAŁKĄ

15:10 – 16:30
PROJEKCJE KONKURSOWE (blok IV)

16:45 – 18:45
PROJEKCJE KONKURSOWE (blok V)

19:00 – 20:40
MultimediaOFF
– pokaz nagrodzonych filmów podczas 12. Multimedia Happy End – Festiwalu Filmów Optymistycznych  

21:30
Ceremonia zakończenia Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych
- Uroczyste wręczenie Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego (edycja 2014)
– Ogłoszenie nominacji do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego (edycja 2015)
– Wręczenie nagród laureatom Konkursu Międzynarodowego
– Poczęstunek dla uczestników oraz zaproszonych gości

 

 

Wszystkie projekcje festiwalowe odbywają się w kinie “KINOTEKA” (PKiN, Plac Defilad 1, Warszawa).
Filmy przeznaczone są wyłącznie dla widzów dorosłych (18+) . Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. 

>>> Dzień 5 – 16.11.2014 (niedziela)

14:00-16:00
WARSZTAT SCENOPISARSKI Z AGNIESZKĄ KRUK

13:00-15:00
German Short Cinema –  Spotkanie z kinem niemieckim

16:00-17:50
Pokaz nagrodzonych filmów podczas Festiwalu

18:00-19:30
Pokaz niezależnych teledysków

 

 

Wszystkie projekcje festiwalowe odbywają się w kinie “KINOTEKA” (PKiN, Plac Defilad 1, Warszawa).
Filmy przeznaczone są wyłącznie dla widzów dorosłych (18+) . Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. 

>>> VARIA