OBCY

Jury w składzie:

Janusz Zaorski
– reżyser, scenarzysta (Przewodniczący Jury),
Małgorzata Buczkowska-Szlenkier – aktorka,
Marcin Koszałka – operator filmowy i reżyser filmów dokumentalnych,
Witek Orski – fotograf, wykładowca Akademii Fotografii

 

po obejrzeniu podczas projekcji konkursowych 23 filmów, postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

GRAND PRIX
w wysokości 3.000 PLN, ufundowane przez Multimedia Polska S.A.
oraz voucher o wartości 500 $ ufundowany przez Pond5.com

“OBCY”, reż. Piotr Domalewski

za to, że prostymi środkami filmowymi zostało osiągnięte bardzo udane połączenie napięcia i tajemnicy

 

NAGRODA SPECJALNA
w wysokości 1.000 PLN, sfinansowana ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
oraz voucher o wartości 200 $ ufundowany przez Pond5.com
“MAGMA”, reż. Paweł Maślona

za perfekcyjny warsztat i niekonwencjonalne ujęcie dramatu jednostki wobec machiny korporacyjnej

 

 

>>> KALENDARIUM

>>> Dzień 1 – 12.11.2014 (środa)

15:00 – 16:00
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane (blok I)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepszy film animowany

16:10 – 18:00
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane (blok II)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepszy film dokumentalny

18:15 – 20:00
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane (blok III)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepszy scenariusz, najlepsza reżyseria, najlepszy montaż, najlepszy aktor

20:15 – 21:15
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane (blok IV)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia, najlepszy scenariusz, najlepsza aktorka

21:30 – 22:20
Fashion Film – przegląd filmów modowych

 

 

Wszystkie projekcje festiwalowe odbywają się w kinie “KINOTEKA” (PKiN, Plac Defilad 1, Warszawa).
Filmy przeznaczone są wyłącznie dla widzów dorosłych (18+) . Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. 

>>> Dzień 2 – 13.11.2014 (czwartek)

10:00-17:00
WARSZTAT: FASHION FILM z Akademią Fotografii
Prowadzenie: Paweł Księżopolski

15:00 – 16:30
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego – filmy nominowane (blok V)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepszy montaż oraz najlepsza aktorka

16:45 – 18:00
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego – filmy nominowane (blok VI)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepszy scenariusz, najlepszy aktor, najlepsza aktorka

18:20 – 19:45
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego – filmy nominowane (blok VII)
Prezentacja filmów nominowanych do Nagrody w kategorii: najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż

20:00 – 22:00
WYŚNIONE WOLNOŚCI – Kino wolności czy wolność w kinie?
-pokaz filmu „Pocztówki z Republiki Absurdu”, reż. Jan Holoubek
-debata z udziałem zaproszonych gości

 

 

Wszystkie projekcje festiwalowe odbywają się w kinie “KINOTEKA” (PKiN, Plac Defilad 1, Warszawa).
Filmy przeznaczone są wyłącznie dla widzów dorosłych (18+) . Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. 

>>> Dzień 3 – 14.11.2014 (piątek)

11:00-14:00
Szkolenie Central Poland – Business Support Network EEN

15:00 – 16:50
WARSZTAT PRODUCENCKI Z ANNĄ WYDRĄ

17:00 – 17:10
Otwarcie Międzynarodowego Konkursu Niezależnych Filmów Fabularnych

17:10 – 18:45
PROJEKCJE KONKURSOWE (blok I)

19:00 – 20:45
PROJEKCJE KONKURSOWE (blok II)

21:00 – 22:35
PROJEKCJE KONKURSOWE (blok III)

 

 

Wszystkie projekcje festiwalowe odbywają się w kinie “KINOTEKA” (PKiN, Plac Defilad 1, Warszawa).
Filmy przeznaczone są wyłącznie dla widzów dorosłych (18+) . Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. 

>>> Dzień 4 – 15.11.2014 (sobota)

13:00 – 14:50
Slovak Short Cinema – spotkanie z kinem słowackim

13:00-15:00
WARSZTAT DOKUMENTALNY Z MARCINEM KOSZAŁKĄ

15:10 – 16:30
PROJEKCJE KONKURSOWE (blok IV)

16:45 – 18:45
PROJEKCJE KONKURSOWE (blok V)

19:00 – 20:40
MultimediaOFF
– pokaz nagrodzonych filmów podczas 12. Multimedia Happy End – Festiwalu Filmów Optymistycznych  

21:30
Ceremonia zakończenia Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych
- Uroczyste wręczenie Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego (edycja 2014)
– Ogłoszenie nominacji do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego (edycja 2015)
– Wręczenie nagród laureatom Konkursu Międzynarodowego
– Poczęstunek dla uczestników oraz zaproszonych gości

 

 

Wszystkie projekcje festiwalowe odbywają się w kinie “KINOTEKA” (PKiN, Plac Defilad 1, Warszawa).
Filmy przeznaczone są wyłącznie dla widzów dorosłych (18+) . Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. 

>>> Dzień 5 – 16.11.2014 (niedziela)

14:00-16:00
WARSZTAT SCENOPISARSKI Z AGNIESZKĄ KRUK

13:00-15:00
German Short Cinema –  Spotkanie z kinem niemieckim

16:00-17:50
Pokaz nagrodzonych filmów podczas Festiwalu

18:00-19:30
Pokaz niezależnych teledysków

 

 

Wszystkie projekcje festiwalowe odbywają się w kinie “KINOTEKA” (PKiN, Plac Defilad 1, Warszawa).
Filmy przeznaczone są wyłącznie dla widzów dorosłych (18+) . Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. 

>>> VARIA