15. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych

>>> krótkie podróże

 

CINEMAFORUM – Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych jest festiwalem prezentującym przede wszystkim filmy krótkometrażowe.

Jeśli w natłoku obowiązków i bieżącego repertuaru filmowego znajdujemy dziś chwilę, by obejrzeć takie popisy wizualnej inwencji, narracyjnej brawury i surrealnego poczucia humoru jak Pies andaluzyjski Buñuela i Dalego (1929), À propos Nicei Vigo (1930) czy Przygoda człowieka poczciwego Themersonów (1937) przypominamy sobie, że status i pozycja filmu krótkometrażowego bywały w historii kina inne niż obecnie. Widziano w nich pełnoprawne formy sztuki filmowej, wzbudzały zainteresowanie najważniejszych artystów epoki, stawały się areną awangardowych eksperymentów i laboratorium, w którym rozwijano język ruchomych obrazów.

czytaj więcej

>>> KALENDARIUM

>>> Dzień 1 – 09.11.2016 (środa)

10:00 – 20:00
WARSZTATY FILMU 360 – Prezentacja inauguracyjna oraz warsztaty
[Mazowieckie Centrum Kultury Medialnej ELEKTRONIK] obowiązują wcześniejsze zapisy

11:00 – 12:30
WARSZTAT: POSTPRODUKCJA W FILMIE FABULARNYM prowadzenie: Marcin Kot Bastkowski
[Kino KINOTEKA] obowiązują wcześniejsze zapisy

13:00 – 14:30
WARSZTAT: AKTOR NA PLANIE FILMOWYM prowadzenie: Wojciech Solarz
[Kino KINOTEKA] obowiązują wcześniejsze zapisy

15:00 – 16:30
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane ZESTAW I
[Kino KINOTEKA] wstęp wolny, obowiązują wejściówki

17:00 – 19:00
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane ZESTAW II
[Kino KINOTEKA] wstęp wolny, obowiązują wejściówki

19:20 – 21:00
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane ZESTAW III
[Kino KINOTEKA] wstęp wolny, obowiązują wejściówki

21:20 – 23:30
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane ZESTAW IV
[Kino KINOTEKA] wstęp wolny, obowiązują wejściówki

>>> Dzień 2 – 10.11.2016 (czwartek)

10:00 – 20:00
WARSZTATY FILMU 360 – kontynuacja
[Mazowieckie Centrum Kultury Medialnej ELEKTRONIK] obowiązują wcześniejsze zapisy

11:00 – 14:00
Enterprise Europe Network Info Day: Prawa własności intelektualnej w sektorze kreatywnym
[Kino KINOTEKA] wstęp wolny

14:30 – 16:40
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane ZESTAW V
[Kino KINOTEKA] wstęp wolny, obowiązują wejściówki

17:00 – 18:40
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane ZESTAW VI
[Kino KINOTEKA] wstęp wolny, obowiązują wejściówki

19:00 – 20:25
Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – filmy nominowane ZESTAW VII
[Kino KINOTEKA] wstęp wolny, obowiązują wejściówki

21:00
DEBATA: KRÓTKIE, ALE W CENIE debata na temat filmów krótkometrażowych, ich dystrybucji oraz przyszłości rynku
po debacie pokaz 5 filmów wybranych z platformy Kinoscope.org
[Kino KINOTEKA] wstęp wolny, obowiązują wejściówki

>>> Dzień 3 – 11.11.2016 (piątek)

10:00 – 20:00
WARSZTATY FILMU 360 – kontynuacja
[Mazowieckie Centrum Kultury Medialnej ELEKTRONIK] obowiązują wcześniejsze zapisy

13:30 – 15:30
WARSZTAT: REŻYSERIA FILMU HISTORYCZNEGO – studium przypadku „Daas”
prowadzenie: Adrian Panek
[Kino KINOTEKA] obowiązują wcześniejsze zapisy

18:00 – 19:30
KONKURS GŁÓWNY – BLOK I
Otwarcie Międzynarodowego Konkursu Głównego
[Kino KINOTEKA] 
wstęp wolny, obowiązują wejściówki

19:50 – 21:25
KONKURS GŁÓWNY – BLOK II
[Kino KINOTEKA] wstęp wolny, obowiązują wejściówki

22:00
VHS Hell – „Bohaterowie do wynajęcia” (reż. J. Lloyd, 1984)
[patio Warszawskiej Szkoły Filmowej] wstęp wolny

>>> Dzień 4 – 12.11.2016 (sobota)

14:00
POKAZ SPECJALNY – „Pokolenia” reż. J. Zaorski, 2016
[Kino KINOTEKA] wstęp wolny, obowiązują wejściówki

17:30 – 19:20
KONKURS GŁÓWNY – BLOK III
[Kino KINOTEKA] wstęp wolny, obowiązują wejściówki

19:40 – 21:20
KONKURS GŁÓWNY – BLOK IV
[Kino KINOTEKA] wstęp wolny, obowiązują wejściówki

22:00
VHS Hell LIVE – „Diabelskie nasienie” reż. D. McKeown, 1983
[patio Warszawskiej Szkoły Filmowej] wstęp wolny

>>> Dzień 5 – 13.11.2016 (niedziela)

15:00
GALA FINAŁOWA
Wręczenie Nagród w Międzynarodowym Konkursie Głównym
Wręczenie Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego
Finał warsztatów MASTERCLASS – Szkoła Filmowania
Finał warsztatów Fokus na Pałac vol. 2
[Kino KINOTEKA] wstęp wolny, obowiązują wejściówki

17:00
5. POKAZ NIEZALEŻNYCH TELEDYSKÓW
[Kino KINOTEKA] 
wstęp wolny, obowiązują wejściówki

19:00

POKAZ NAGRODZONYCH FILMÓW
[Kino KINOTEKA] wstęp wolny, obowiązują wejściówki